BELEDİYEMİZ ‘DEN BORÇ ÇAĞRISI

BELEDİYEMİZ ‘DEN BORÇ ÇAĞRISI

Belediyemiz, daha önce hiç yapılandırma yapılmamış veya yapılandırmadan faydalanarak belli taksitlerle ödeneceği taahhüt edilmiş, ödenmemiş ya da hiç ödeme yapılmamış ve günü geçmiş alacaklarına ilişkin; emlak vergisi, su, ilan reklam vergisi, çevre temizlik vergisi, kira, işgaliye ve genel borçlar gibi birçok kalemde oluşan alacaklarının en kısa zamanda ödemesi için borcu olan vatandaşlarımıza çağrımızdır.

Yeni dönemle birlikte devir olan borçların yanında alacaklarının da bulunduğunu ifade eden Belediye Başkanımız Vedat Soner Başer, görevi devir aldığımız tarihten itibaren Gümüşhane Belediyesi’ne ödenmesi gereken alacakların tespiti ve gerekli işlemlerin yapılması hususunda yetkili müdürlüğe bugün itibariyle gerekli talimatı verdiklerini dile getirdi.

Vatandaşlarımızın belediyeye borçlarından dolayı yapacakları ödemelerin yine vatandaşlarımıza hizmet olarak geri döneceğini ifade eden Gümüşhane Belediye Başkanımız Vedat Soner Başer, “Belediye Başkanlık makamına oturduğumuz tarihten itibaren belediyenin alacaklarına yönelik bir çalışma başlattık. Belediyemizin malum durumu bizi bu kararı hızlı bir şekilde almamıza neden oldu. Bununla alakalı da yetkili arkadaşlarımıza gerekli talimatımızı verdik. Biz şehrimize ve milletimize hizmet etmek için göreve geldik. Biz eğer bu alacaklarımızı takip ve tahsil etmezsek hem 34.550 vatandaşımıza faydalı hizmetler sağlayamayız, hem de tüyü bitmemiş yetimin hakkına girmiş oluruz. Çünkü temsil ettiğimiz makam, bizlere 34.550 vatandaşımızın emaneti. Vatandaşımızın her kuruşunu kollamak ve düşünmek zorundayız. Bizim bu makama ve bu kente karşı bir sorumluluğumuz var. Bu konuda hemşehrilerimizin hoşgörülerine sığınarak bize bu konuda anlayış göstermelerini rica ediyoruz. Tüm Gümüşhaneli hemşehrilerim emin olsun ki göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Belediyemizin her kuruşuna sahip çıkıyor, parasını asla çarçur etmiyoruz. Halkımıza olan hizmetimizi aksatmadan, daha fazla hizmet etme gayretiyle çalışırken mali disiplinden de asla taviz vermiyoruz. Aynı hassasiyeti göstermeleri konusunda da çalışma arkadaşlarıma gerekli uyarıları yapıyorum. Tüm hemşehrilerimiz emin olsunlar ki onların emanetinin farkındayız ve bizlere layık gördükleri bu sorumluluğu sırtımızda her daim taşıyacağız. Biz bu anlayışla hizmetimizi yaparken hemşehrilerimizden de vatandaşlık görevlerini ihmal etmemelerini istirham ediyorum. Bu anlamda, Belediyelerin en önemli gelir kalemlerinden biri olan ve yerel hizmetlerin geliştirilmesine büyük katkı sağlayan ödemeler konusunda hemşehrilerimizin daha duyarlı olmalarını ve belediyemize olan borçlarını en kısa zamanda ödemelerini umut ediyorum.” dedi.