BAŞKANIMIZ, BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOLTUĞUNA OTURDU

BAŞKANIMIZ, BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOLTUĞUNA OTURDU

Gümüşhane’de 31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen fakat itiraz süreci nedeniyle mazbatasını alan MHP’li Belediye Başkanı Vedat Soner Başer, yeni dönem mesajı vererek dualar eşliğinde Gümüşhane Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu.

Gümüşhane Adliyesi’den Mazbatasını alan Belediye Başkanı Vedat Soner Başer ve beraberinde Gümüşhane Milletvekili Musa Küçük, MHP Gümüşhane İl Başkanı Mete Kaya, ilçe ve belde belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri ile partililer katıldığı kalabalık, konvoylarla Gümüşhane Belediyesi önüne geldi.

Belediye önünde konuşan Başkan Başer, “Var gücümüzle gecemizi gündüzümüze katarak belediye çalışanlarımızla şehrimize hizmet edeceğiz”

Artık seçimlerin bittiğini ifade eden Başkan Başer, “Bizler artık yakamızdaki şanlı üç hilal bayrağımızı çıkarıp şanlı Türk bayrağını takıyoruz. İnşallah şahsım ve ekibim şehri eminliğe yakışır bir şekilde şehri yöneteceğiz. Artık hizmetsizlik dönemi bitmiştir. Var gücümüzle gecemizi gündüzümüze katarak belediye çalışanlarımızla şehrimize hizmet edeceğiz. Kimseyi ayırmayacağız. Hiç kimseyi ayrıştırmayacağız. Biz bu şehirde bir ve beraber olacağız. Bu şehirde mutlaka mutlu olacağız. Söz verdiğimiz her şeyi Allah’ın izniyle yavaş yavaş da olsa yerine getireceğiz. Bunun için terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz” dedi.

“Şimdi çalışma zamanı, şimdi kucaklaşma zamanı”

Vatandaşın her kuruşuna sonuna kadar sahip çıkacağını ve asla israfa, çarçura izin vermeyeceğini kaydeden Başer, “Bu konuda son derece kararlıyım. Herkes müsterih olsun. Bizler bu şehri sizinle beraber geleceğe taşıyacağız. Bu şehir bizim torunlarımızdan emanet, atalarımızın mirası değil. Bu mantıkla yürüyeceğiz. Cumhur İttifakı’nın etkisini bu şehre vuracağız inşallah. Şimdi çalışma zamanı, şimdi kucaklaşma zamanı. Hangi partiden olursa olsun, hangi siyasi duyguya ait olursa olsun, Gümüşhanelilerin hepsi bizim başımızın üstünde yeri var. Yeter ki niyetleri iyi olsun, niyetleri güzel olsun” ifadelerini kullandı.

“Odalarınıza benim değil çocuklarınızın fotoğrafını koyun ki elinizi vicdanınıza koyasınız”

Başkan Başer, konuşmasının sonunda memleket adam gibi davranacağına bir kez daha söz vererek “Seçim çalışmalarında söz vermiştim ama duymayanlar için söylüyorum: Şahsımın fotoğrafını hiçbir yerde görmeyeceksiniz. Buradan ilan ediyorum. Bir kez daha Belediyedeki mesai arkadaşlarıma sesleniyorum: Benim hiçbir fotoğrafımı odalarınıza asmayacaksınız. Oralara çocuklarınızın fotoğrafını asacaksınız. Onlara bakıp elinizi vicdanınıza koyup çalışacaksınız. Söz verdik. İz bırakacağız, iz bırakmaya geliyoruz” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Gümüşhane Belediyesi binasına girişimde çiçeklerle karşılanan Başkan Başer’i Belediye Başkan Yardımcıları Kubilay Bozalan ve Mustafa Demir ile tüm şube müdürleri kapıda karşıladı.

Karşılamanın devamında başkanlık makamına çıkarak koltuğa da duayla oturan Başkan Başer, burada tebrikleri kabul etti.