BAŞKAN ÇİMEN'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN ÇİMEN'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

“30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin 99 yıl önce kadın-erkek, genç-yaşlı demeden tüm fertleriyle katıldığı en zor şartlar karşısında bile mücadeleden vazgeçmediği, vatanını, bayrağını ve hürriyetini canı pahasına koruduğu zaferdir. İstiklal Savaşı'nın son safhasını teşkil eden savaşta, düğüne gider gibi şehadete koşan kahraman ordumuzun önünde hiçbir engelin duramayacağı bütün dünyaya gösterilmiştir. Ülkemizi parçalamak isteyenler milletimizin izzetli direnişi karşısında çaresiz kalmışlardır. Bugün de ülkemizin her köşesinde refah ve huzur ikliminin hâkim olması için milletçe birbirimize kenetleniyor; istiklalimizi, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden iç ve dış şer odakları karşısında azim ve kararlılıkla mücadele ediyoruz.

30 Ağustos’ta karakterinin gereği bağımsızlık için bir kez daha ayağa kalkan Türk Milleti tarihe altın harflerle bir zafer daha yazdırdı. Şu bir gerçek ki; Türk Milleti asla ve asla bağımsızlığından feragat edemez, boyunduruk altına giremez. 30 Ağustos Zaferiyle milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini dosta ve düşmana bir kez daha göstermiştir. Bize düşende bu şanlı ecdadın torunları olarak şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumaktır.

Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden Milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”