KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU KANALLARI TEMİZLENDİ

KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU KANALLARI TEMİZLENDİ

Gümüşhane Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü yapılan açıklamada ekiplerin, kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke hatlarını özel arıtma sistemli kombine kanal temizleme aracı ile temizlerken, tıkalı olan noktaları tespit ederek sorunu ortadan kaldırdıkları bildirdi. Özellikle Korona (Covid-19) Virüs’ üne karşı vatandaşlarımızın evde kaldığı şu günlerde kanalizasyonlarında tıkanma problemleriyle karşılaşmamaları için çalışmalarını aralıksız sürdürdükleri belirtildi.

Ekiplerin tıkalı noktalar belirlenirken, kanal temizliğinde Trabzon Büyükşehir Belediyesine ait özel olarak kullanılan kombine araçla alt yapı sistemlerinin temizliğinin sağlandığı ifade edilen açıklamada, mahalle bazında yapılan taramalarda belirlenen noktalarda çalışmaların sürdüğü, vatandaşlardan gelen şikâyet ve istekler değerlendirmeye alınarak çalışmalara yön verildiği kaydedildi.

Su Kanalizasyon ekipleri taleplere anlık çözüm getiriyor

Gümüşhane Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü yetkilileri, zaman zaman evlerde, işyerlerinde gerekli hassasiyetin gösterilmemesi, atılmaması gereken atıkların kanalizasyona atılması ve bazı kaçaklardan sızan kum, taş gibi malzemelerin kanala girmesi nedeniyle oluşan tortularla kanalizasyon hatlarımızda tıkanıklıklar yaşandığını belirtiyor.

Trabzon Belediyesi TİSKİ ‘den Kombine Kanal Temizleme Aracı kiralayarak temizleme yapıldığını dile getiren yetkililer, “Cumhuriyet Caddesi Tarım İl Müdürlüğü önünden başlanılarak Milano Pastanesi önüne kadar 800 metrelik kanalizasyon hattımızın 500 metrelik kısmında temizlik çalışmamız tamamlandı. Çalışmamızda bize destek olan Trabzon Belediyesi TİSKİ’ye, İtfaiye Müdürlüğümüze, Temizlik İşleri Müdürlüğümüze, çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Oluşan altyapı problemlerine anında müdahale edilerek çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Alo 153 Beyaz Masaya, belediyeye telefon ve sosyal medya üzerinden gelen altyapı arıza şikayetlerini anından işleme alarak, logar kapağı, içme suyu ve kanalizasyon hatlarında oluşan arızalara gece-gündüz demeden bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını gerçekleştiriyor” dedi