BAŞKAN ÇİMEN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN ÇİMEN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; öğretmenliğin bir meslekten daha çok bir toplumun geleceğini şekillendiren ana etken olduğunu belirtti.

 Öğretmenler, tarihin her evresinde her toplumun kıymet verdiği, o toplumun gelecekte alacağı konumun kaderini belirleyen insanlardır olduğuna vurgu yapan Başkan Çimen, Hz. Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözü ve Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözü; öğretmenliğin asırlar geçse de toplumlar üzerindeki değerini ve önemini her zaman sürdüreceğinin önemli bir göstergesidir” dedi.

Öğretmenlerin, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin kılavuzu olduğunu belirten başkan Çimen, “Onların ellerinde yetişen nesiller; an gelmiş imkânsızı mümkün kılmış, an gelmiş bir milletin kaderini değiştirerek çağ atlatmıştır. Mesleğini bir vazife olarak değil, bir yaşam felsefesi ve milli hedef olarak icra eden öğretmenlerimiz, Türkiye’nin, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefinin anahtarıdır. Ülkemiz onların yetiştirdiği nesillerle her geçen gün bir adım daha ileri gitmektedir. Ve onların yetiştirecekleri yeni nesillerle de bu kutlu yürüyüşüne devam edecektir. Öğretmenlik ölçülemeyecek, değerlendirilemeyecek kadar kutsal bir meslek, Peygamber mesleğidir. Başta görevi başında şehit olmak üzere olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum. Bu mesleği icraa ederken şehit olan başta Aybüke ve Necmettin öğretmenlerimiz olmak üzere tüm şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.  Emekli öğretmenlerimize de sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum. Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Bu duygu ve düşüncelerimle güzel ülkemizin dört bir yanında, şanlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde görevinin başında olan, bu mesleğe ömrünü adayan tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım. Görevini icra ederken şehit olan, kıymetli öğretmelerimize Allahtan Rahmet ailelerine başsağlığı dilerim” ifadelerine yer verdi.