KURBAN PAZAR YERİ MÜRACAATLARI BAŞLADI.

KURBAN PAZAR YERİ MÜRACAATLARI BAŞLADI.

Gümüşhane Belediyesi, Kurban satış pazarında hayvan satışı yapacak üreticilere en geç 16 Temmuz tarihi mesai bitimine kadar müracaat etmeleri gerektiğini duyurdu.

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeni açıklama yapan Zabıta Müdürü Mustafa CEYLAN Belediyemiz Kurban satış alanında canlı hayvan satışı yapmak isteyen vatandaşlarımızın en geç 16 Temmuz 2019 Çarşamba Mesai bitimine kadar Belediyemize satış yapacağı kurban adetlerinin de belirtildiği Yazılı birer dilekçe ile müracaat etmelerini istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan CEYLAN; Belediyemize ait canlı hayvan satış pazarında kurbanlık satışı yapmak isteyen vatandaşlarımızın en geç 16 Temmuz 2020 Perşembe gününe kadar Belediyemize yazılı birer dilekçe ile müracaat etmeleri, yerlerin ayarlanabilmesi için müracaat dilekçelerinde getirecekleri büyük ya da küçükbaş hayvan sayılarını mutlaka belirtmelerini istedi. Gelen taleplere göre 17 Temmuz 2019 Cuma günü müracaat sırasına göre yerlerin belirleneceği ve 20 Temmuz 2020 Pazartesi gününden itibaren ise hayvan pazarına canlı hayvanların alınmaya başlanacağını bildirdi.

Ayrıca (Covid-19) salgın hastalığı nedeni ile hayvan satış alanlarında sıkı tedbirlerin uygulanacağı; bu tedbirler içerisinde satış alanına maskesiz girilemeyeceği, Sosyal Mesafe kurallarına dikkat edileceği, özellikle pazarlık sırasında tokalaşmanın yapılmayacağı ve hayvan satış alanında kalabalık oluşturulmaması için belirli sayıda vatandaşların alınacağını söyledi. Tedbirler kapsamında kulak küpesi bulunmayan hayvanlar ile Veteriner sağlık raporları ve pasaportları olmayan hayvanların satış alanına alınmayacağını sözlerine ekledi

Dilekçe ekinde Kurban pazarına getirilecek olan hayvanlar için;

Büyük Baş Hayvanlar da

İl Merkezi ve İlçelerden Gelen Hayvanlar İçin

-       Hayvan Pasaportu

Çevre İllerden Gelen Hayvanlar İçin

1)      Veteriner Sağlık Raporları (imzalı ve Bandrollü)

2)      Büyük Baş Hayvan Pasaportu – Hayvanların Kulak Küpe Numara Listesi

Küçük Baş Hayvanlar da

İl Merkezi ve İlçelerden Gelen Hayvanlar İçin

-       Nakil Beyannamesi

Çevre İllerden Gelen Hayvanlar İçin

1)      Nakil Beyannamesi

2)      Veteriner Sağlık Raporu (İmzalı ve Bandrollü), belgelerini de dilekçelerine eklemelerini istedi.