BAŞKAN ÇİMEN’İN KADİR GECESİ MESAJI

BAŞKAN ÇİMEN’İN KADİR GECESİ MESAJI

Kadir Gecesi nedeniyle Kur’an’da bin aydan hayırlı olduğunu ifade ederek bir mesaj yayınlayan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, ‘’Bir kez daha idrak etmekle şerefleneceğimiz Kadir Gecesi’nin tüm hemşerilerime ve İslam âlemine huzur, barış ve esenlikler getirmesini diliyorum’’ dedi.

Başkan Çimen; “Barışın, kardeşliğin ve güzelliğin öğütlendiği; dostluğun, merhametin ve muhabbetin övüldüğü; ayrılığın, nifakın, dargınlığın ve küslüğün reddedildiği bu gecenin herkes için ilahi nimet olduğunu belirtti. Başı rahmet, ortası mağfiret sonu azaptan kurtuluş olarak bilinen Ramazan Ayı’nın son günlerini idrak etmekteyiz. Bu yıl dünyada ve ülkemizde baş gösteren covid-19 virüsü nedeniyle diken üstünde durduğumuz bu Mübarek Günde sağlığımız için evimizde durarak dualarımızı okuyacağız” ifadelerini kullandı. 19 Mayıs Salı Gününü 20 Mayıs Çarşamba Gününe Bağlayan Kadir Gecesi sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Dargınlıklara ve kırgınlıklara son vermek, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılmak için bu gece insanlara önemli fırsatlar sunmaktadır” dedi.

Başkan Çimen; Tüm Müslüman Âleminin ve Hemşerilerimin Mübarek Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle tebrik eder, ülkemize ve tüm insanlığa barış, sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, saygılar sunarım” dedi.