sokağa çıkma ihtiyaçlarınızı biz getirelim

sokağa çıkma ihtiyaçlarınızı biz getirelim

Gümüşhane belediye ekipleri evden çıkamayan engelli, hasta ve60 yaş üzeri yaşlıların alışverişi yaparak evlerine ulaştıracak.

Gümüşhane’de tutanakla alışveriş listesi ve ücretini kapıda alan zabıta ekipleri, siparişleri kapı önüne kadar getirip fişi ile birlikte vatandaşlara teslim edecek. Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, evlerinden çıkamayan engelli, hasta ve  60 yaş üzerindeki vatandaşlar için başlattıkları hizmet için vatandaşların 0536 794 00 29 numaralı whatsapp hattı ve 153 Beyaz Masa  çağrı merkezini aramaları gerektiğini söyledi.

Başkan Çimen, “Kronik hasta ve engellilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için “sokağa çıkma ihtiyaçlarınızı biz getirelim” sloganıyla belediye bünyesinde bir ekip oluşturduk. Belediyemize telefonla ulaşan vatandaşlar, adreslerini vererek alışveriş için yardımcı ekip talebinde bulunmaları gerekiyor. Başvuruda belirtilen adrese gelen ekipler, alışveriş listesi ve bedelini aldıktan sonra en yakın marketten talep edilen ürünleri alıp kendilerine teslim edecek” dedi.