Gümüşhane’de toplu taşıma araçları dezenfekte edildi.

Gümüşhane’de toplu taşıma araçları dezenfekte edildi.

Gümüşhane Belediye Başkanlığı tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsle (Covid-19) ilgili toplu taşıma araçlarında dezenfekte çalışmalarına başladı.

Kurumda oluşturulan kriz masasının ardından ilk çalışmalara halkın toplu olarak bulunduğu alanlar ve toplu taşıma araçlarında başlandı. Bu kapsamda ilk olarak Belediye otobüsleri dezenfekte edildi.

Canca Mahallesinde bulunan alanda Belediye Otobüsleri kent merkezinde faaliyet gösteren bir firma tarafından etki süresi 15 gün olan özel dezenfektan malzemelerle “sisleme” tekniğiyle dezenfekte edildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Kubilay Bozalan, burada gazetecilere yaptığı açıklama dünyada yaşanan salgının ardından ülkemizde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın nezaretinde yapılan toplantıların ardından ülke genelinde birtakım tedbirler alındığını hatırlatarak, “Biz de Gümüşhane Belediyesi olarak bu tedbirlere paralel olarak kriz masası oluşturduk. Özellikle toplu taşıma araçlarımızdan başlayarak hizmet sahamız içindeki bütün hizmet alanlarında profesyonel firmamızla birlikte dezenfektan işlemlerine başladık. Gümüşhane Belediyesine ait hizmet binaları, otobüs duraklarında da aynı çalışma yapılacak. Özel Halk Otobüsleri ve dolmuşlarında da dezenfektan işlemlerinin yapılmasını da Zabıtamız aracılığıyla istedik. İnşallah ülkemizde alınan bu tedbirlerle birlikte bu sorunu çok büyük yaşamadan hep birlikte atlatacağız. Bütün herkese buradan tedbirli olmasını, yapılan uyarılara dikkat etmesini ama bu arada da panik yapmadan da hayatlarına devam etmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

Belediye Temizlik İşleri Müdürü İsa Şanlıtürk de dezenfekte çalışmalarının sadece toplu taşıma araçlarıyla sınırlı kalmayacağını il merkezindeki çöp konteynerlerinin, vatandaşların yoğun olarak yaşadığı alanların da aynı şekilde dezenfekte edileceğini ve kriz süreci atlatılana kadar bu çalışmaların sürekli devam edeceğini söyledi.

Çalışmayı Belediye Başkan Yardımcıları Hakkı Gündüz ve Şevki Aşkın da takip etti.