Başkan Çimen'den İstiklal Marşının Kabulü Mesajı

Başkan Çimen'den İstiklal Marşının Kabulü Mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 12 Mart İstiklal Marşının kabulü günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen İstiklal Marşı'nın kabulünün 99. yıldönümünü kutlayan ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u anan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen Milletimizin Kahramanlık destanı olan, İstiklal Marşımızın milletimizin Kurtuluş Savaşında tarihe altın harflerle yazdığı satırlara dökülmüş halini yansıttığını dile getirdi.

Geçmişini bilmeyen bir neslin, milletinin geleceğinde var olamayacağına dikkati çeken Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, "Bu nedenle gelecek nesillerimize İstiklal Marşı’nın her cümlesinin anlamını idrak etmesi çok önemlidir" dedi. Gençlerimizin milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un eserlerini okuması ve onun fikirlerini takip etmelerini kalplerine zihinlerine yazmalarının çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Çimen, bu şekilde Milli Şairimizin özlemini duyduğu "Asım’ın nesli"  hızlı bir şekilde hayat bulacaktır.

Başkan Çimen, “ Vatan toprakları işgal altındayken milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşımız, milli mücadele ruhunu ve Türk Milleti'nin vatan sevgisini en güzel biçimde yansıtmaktadır. Bundan 99 yıl önce Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan milli marşımız,  en zor ve çetin dönemlerde bile milletimize ilham kaynağı olmuştur. Bu duygularla İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıldönümünü ve milli marşımızın yazarı milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, kahraman şehitlerimiz ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum" ifadelerini kullandı.