Belediye Başkanımız Ercan Çimen , 28 Şubat mesajı

 Belediye Başkanımız Ercan Çimen , 28 Şubat mesajı

 Başkan Çimen mesajında; “28 Şubat 1997’de yapılan post modern darbe olarak ülkemiz ve milletimiz üzerinde büyük tahribatlar yapmıştır” dedi.

Ülkemiz tarihine 23 yıl önce bir kara leke olarak geçen bu Post-Modern darbe siyasi, hukuki, idari ve değişik toplumsal alanlarda birçok olumsuz değişimlere neden olan bir süreç olduğunu belirten başkan Çimen, “ 28 Şubat aynı zamanda, milletin kendisinin tehdit edildiği, İmam Hatiplerde okuyan gençlerin önünün kapatılarak üniversitelere alınmadığı, temel hak ve hürriyetlerinin gasp edildiği bir sürecin adıdır. Yeni Türkiye, bugün hamdolsun ki, başörtülülerin baskı altında olduğu, fikir söylemenin imkansız  görüldüğü o dönemleri geride bıraktı. 28 Şubat sürecinde gazetelere, “Beceremediniz artık bırakın” manşetleri attıran, başörtüsüne 'füruat' diyerek küçümseyen Pensilvanya'daki terör çetesinin elebaşı, alçak yüzünü 15 Temmuz'da bir kez daha gösterdi. Aziz milletimiz, o gece vatan evlatlarına kurşun yağdıran FETÖ'cülere bir daha unutamayacakları bir ders verdi. 28 Şubat sürecinde “Muhtar bile olamaz” denilen, okuduğu şiir nedeniyle hapse mahkum edilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bugün Cumhurbaşkanlığı makamındadır.

Her ne kadar “28 Şubat bin yıl sürecek” denilse bile, Milli iradenin gücü ile vesayetlerin, darbelerin tarihi kapatılmıştır.

Allah’a hamdolsun ki bugün ülkemizde, paralel yapıların, cuntaların olmadığı, milli iradenin, özgürlüklerin, hakimiyetinde bir Türkiye olacak.

28 Şubat’ın tüm mağdurlarını ve ülkemizde yaşanan hain darbe girişimlerinde demokrasi şehitlerini anmak istiyor, hayatta kalanlara da uzun ve sağlıklı ömürler, vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim bir daha bu aziz millete 28 Şubat’ın karanlık günlerinin bir benzerini göstermesin” dedi.