Başkan Çimen'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Çimen'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

            Bugün, adını büyük kahramanlık destanlarıyla yazdırdığımız Türkiye Cumhuriyeti'nin96. kuruluş yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlamaktayız.

            Aziz milletimizbundan 96 yıl önce ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bağımsızlığına zincir vurulamayacağını kendi geleceğini belirleme iradesinden asla ödün vermeyeceğini bütün dünyaya gösterdi. Osmanlı imparatorluğunun küllerinden kurulan cumhuriyetimiz; milletimizin varoluş mücadelesinin en anlamlı eseri olmuştur

            Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. yıl dönümünü kutlamanın gururu içeresindeyiz.Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.

Malazgirt’ten başlayıp son bir asırdır Çanakkale’de, Kut’ülAmare’de, Dumlupınar’da, Kıbrıs’ta devam eden zaferlerimizden, Suriye’deki insani duruşumuza kadar her gelişme, milletimizin asil duruşunun bir sembolüdür.Dün olduğu gibi bugün de büyük devlet olmanın şuur ve haysiyetine sahip olan necip milletimiz; birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin, geleceğini karartmaya teşebbüs edenlerin hesaplarını daima hezimete uğratmıştır ve uğratacaktır. Zira İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 96 yıl önce olduğu gibi bugün de dipdiri yaşamaktadır.

            Bu duygu ve düşüncelerleGazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını; Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; tüm Gümüşhaneli hemşehrilerimizinve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

                                                                                              Ercan ÇİMEN

                                                                                  Gümüşhane Belediye Başkanı