15 TEMMUZ MESAJI

15 TEMMUZ MESAJI

Geçmişten günümüze kadar tarihi boyunca bir çok kahramanlık göstermiş olan aziz milletimiz, bundan 3 yıl önce 15 Temmuz 2016 tarihinde yeni bir kahramanlık destanı yazmıştır.

O gün! Dirilişin, demokrasinin ve milli birliğin adı “15 Temmuz” oldu.

Millet olarak bütün dünyaya demokrasiyi 15 Temmuz'da yeniden gösterdik. O gece milli iradesini hiçe sayanlar bir tek şeyi hesaba katmadı; egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu! Bayrağımızı indirtmeyeceğimizi, ezanımızı dindirtmeyeceğimizi bütün dünyaya haykırdık. Tarihte bu aziz millete zincir vurmak isteyenlerin sonu hep hüsran oldu. Milletimiz, hain kalkışmaya teşebbüs eden FETÖ terör örgütüne 15 Temmuz  gecesi; gereken cevabı verirken, ülke olarak bu onurlu mücadelemizin her zaman devam edeceğini göstermiştir. Vatanımıza göz diken iç veya dış şer odakları şunu iyi bilmelidir ki! Bu millet, kendisini esaret altına almak isteyecek hiç bir güce boyun eğmemiştir ve eğmeyecektir. Bunun şanlı örneği 15 Temmuz demokrasi ve milli birliğimizin yaşandığı günde yeniden tecelli etmiştir. O gece bu vatan uğruna canlarını hiçe sayan 249 vatandaşımız şehit mertebesine ulaştı. 2196’sıda gazi şanına erişti.  

Bu şanlı mücadelenin yaşandığı günün 3. Yılında geçmişten günümüze kadar vatanı ve istiklali için canlarını gözlerini kırpmadan veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.