‘Belediyemizi, satan Belediye’den kazanan Belediyeye dönüştürdük’

‘Belediyemizi, satan Belediye’den kazanan Belediyeye dönüştürdük’

Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Gümüşhane Valiliği ve Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan etkinlikler kapsamında ilk olarak 14 Şubat 2019 tarihinde Kemaliye Camisi’nde tüm şehitler için Mevlid-i Şerif okutulacak.

Kutlamalar kapsamında daha sonra 15 Şubat 2019 tarihinde İl Jandarma Komutanlığına şükran ziyareti gerçekleştirilecek ve saat 10:00’da da Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla devam edilecek. Çelenklerin sunulmasının ardından Atatürk ve ebediyete intikal eden aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak. Anıt önündeki tören, Belediye Başkanı Ercan Çimen’in Anıt Şeref defterine günün anlam ve önemine ilişkin yazdıklarının okunması ile sona erecek. Buradaki törenin ardından 15 Temmuz Zafer Meydanı’nda saat 10:30’da kurutuluş töreni düzenlenecek. Törenin ardından aynı yerde kurtuluş yemeği verilecek.

Kutlama törenleri kapsamında akşam saat 18.30’da Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü önünden başlayacak olan ‘Kurtuluş ve Şehitlere Saygı Yürüyüşü’ yapılacak. Fener alayı ile gerçekleştirilecek olan yürüyüş, Belediye önünde son bulacak.

Kutlama törenleri, yürüyüşün ardından Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 19:30’da Gümüşhane Belediyesi Halk Oyunları Korosu, Grup Palto ve Azerbaycan devlet Sanatçısı Azerin konseri ile sona erecek.