Başkan Çimen'den Mevlid Kandili mesajı

Başkan Çimen'den Mevlid Kandili mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Mevlid Kandili nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Çimen, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammet'in (SAV) doğumunun müjdelendiği Mevlid Kandili'nin mübarek olmasını diledi.

Mevlid Kandili'nin hazreti Muhammed'in dünyaya teşrif edişinin yıl dönümü olduğunu anımsatan Başkan Çimen, mesajında şunları kaydetti:

"Bu mübarek gece vesileyle, bütün İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Mevlit Kandili'ni tebrik ediyorum. Binlerce yıllık geçmişe uzanan insanlık tarihi boyunca gelen rehberler, peygamberler silsilesinin sonuncusu, barış dini İslam'ı müjdeleyen sevgili peygamberimiz hazreti Muhammed olmuştur. O’nun getirdiği din ve bizlere verdiği mesajlarla karanlıklar aydınlığa, nefretler sevgiye dönüşüyor. Bugün, hepimizin üzerinde durması gereken şey de, O’nun güzel ahlakı ve bizlere öğrettikleri olmalıdır. O, insanların en hayırlısı idi, herkesin güvendiği Allah'ın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi. Güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. Onun yaşayışı, onun hadis-i şerifleri, onun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır. İslam âlemi olarak bu gece de, O’nun yüzü suyu hürmetine dualar ederek, O’nun sevgisi etrafında kalplerimizi birleştireceğiz. Bu düşüncelerle, bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."