‘Harşit Şiir Akşamları’ programı düzenlendi

‘Harşit Şiir Akşamları’ programı düzenlendi

Gümüşhane’de Valilik ve Belediye Başkanlığı ortaklığında bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Uluslararası Kuşburnu, Pestil, Kültür ve Turizm festivali kapsamında ‘Harşit Şiir Akşamları’ programı düzenlendi.

Sema Doğan Yaşam Alanında festival meşalesinin yakılmasının ardından gerçekleştirilen programda konuşan Vali Okay Memiş, “Gümüşhane artık geleceğe umutla bakan bir ilimiz. Özellikle bugünlerde ekonomik saldırı altında olduğumuz dönemde istihdam oluşturacak projelere devam ediyoruz. Bu kente emek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş ise şehirlerin kimlik ve karakterlerinin, geçmişleri ve kadim tarihleri olduğunu hatırlatarak, “Gümüşhane’miz bu noktada önemli bir konuma sahiptir. Gümüşhane bu coğrafyada asırlarca Müslümanların ve gayrimüslimlerin bir arada yaşatabilme erdemini göstermiş bir şehirdir. Bu festivaller vesilesiyle bu tür tanıtımları yapacağız” dedi.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen de festivalin bu yıl sonbahar mevsimine sarktığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Halk oyunları gösterilerinin ardından festival programı kapsamında Sema Doğan Yaşam Alanında ‘Harşit Şiir Akşamları’ programı düzenlendi.

Akademisyen Şair Talat Ülker moderatörlüğünde gerçekleştirilen programda Türkiye’de alanında usta kalemler olan şairler AbdulnasırKımışoğlu, Ali Kemal Mutlu, Hatice Tarkan Doğanay, Hışır Osman Nebioğlu, Kenan Yavuzarslan, Mehmet Yaşar Genç, Selami Şimşek, Süleyman Demir, Zekeriya Çavuşoğlu tarafından dinleyicilere çeşitli şiirler okundu.

Programda ayrıca AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş'ta bir şiir okudu.

Harşit Şiir Akşamları Vali Memiş ve protokol üyeleri tarafından katılımcılara paket takdimi ile sona erdi.