Başkan Çimen'den "19 Mayıs" mesajı

Başkan Çimen'den "19 Mayıs" mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 99. yıl dönümünün kutlandığını belirten Başkan Çimen, 19 Mayıs'ın, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Türk milletinin varlık ve yokluk mücadelesinin ilk adımı olduğunu kaydetti.

Başkan Çimen, Cumhuriyetin ilanıyla neticelenen bağımsızlık mücadelesiyle, milletin birlik ve beraberliğinden aldığı güçle hiçbir engel tanımayacağını tüm dünyaya ilan ettiğini belirterek, "19 Mayıs 1919 tarihi Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra bağımsızlık ve özgürlük savaşını fiilen başlatan Türk milletinin uyanışının sembolüdür. Atatürk'ün liderliğindeki Kurtuluş Savaşı'nın kazanılması, bayrağımızın özgürce dalgalandığı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının yolunu açmıştır. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla hayat bulan Vatanımızın her karışına sahip çıkıp, korumayı kendimize bir borç olarak görüyoruz" dedi.

Bugünün, gençlerimize bayram olarak armağan edilmesinin de  gençlerimize verilen değerin bir göstergesi olduğunu dile getiren Başkan Çimen, "Hiç kuşkusuz ki geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, içinde taşıdıkları sevgi ve heyecanla ülkemizin kalkınmasına katkı verecek en önemli hazinelerimizdir. Gençlerimizin milli ve manevi zenginlikleriyle, bütün güzellikleriyle, birlikte, ülkemize ve devletimize sahip çıkacağına inancımız tamdır. Milletçe gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu özel günde, vatan ve bayrak uğruna büyük fedakarlıklar göstererek bizlere bağımsız bir ülke bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum" ifadelerine yer verdi.