Akçakale resmen mahalle oldu

Akçakale resmen mahalle oldu

Gümüşhane Belediye Meclisi'nin devam eden Şubat ayı toplantısında, Gümüşhane’nin kent merkeziyle bitişik durumdaki Akçakale köyünün Belediye’ye bağlanması oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Başkanı Ercan Çimen başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Akçakale köyünün merkez ilçeye bağlanması yönündeki karar görüşüldü.

Bu sırada konuşan Başkan Çimen, Gümüşhane için önemli bir konuyu daha çözüme kavuşturduklarını ifade ederek, "Referandum sonucunda yöre halkı yüzde 80'lik bir oranla merkeze bağlanmayı kabul etti. Bunun ardından bizde Meclisi'mizde Akçakale köyünün merkeze bağlanmasını onaylıyoruz. Bu kararın alınmasında emeği olan başta Akçakale muhtarı Ali Şişman’a, tüm azalarına ve köy halkına teşekkür ediyorum. Akçakale bakir bir bölge. Burada örnek çalışmalar yapacağız. Görev süremiz boyunca milletimize ne söz vermişsek hepsini yerine getirmeye gayret gösterdik ve birçoğunu başardık. Yine başarmaya devam edeceğiz. Akçakale'nin ardından Mescitli, Tekke ve merkeze yakın olan diğer köylerde de şehrimizin mahallesi yapacağız" dedi.