Gümüşhane protokolü 2018 yılına böyle girdi

Gümüşhane protokolü 2018 yılına böyle girdi

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, beraberinde Belediye Başkanı Ercan Çimen’le birlikte yeni yılın ilk dakikalarında 24 saat esasıyla görev yapan hizmet birimlerini ziyaret ederek çalışanların yeni yılını kutladı.

Vali Memiş, Başkan Çimen, İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş ve İl Jandarma Komutanı Albay Cezayir Danışan’la birlikte ilk olarak Bağlarbaşı Mahallesinde bulunan polis uygulama noktasını ziyaret etti.

Burada nöbet tutan polis memurlarıyla görüşerek yeni yıllarını kutlayan Vali Memiş, polislerden önce kendi güvenliklerini temin etmelerini istedi. Bu noktada görev yapanların şehrin doğu güzergahındaki ilk noktada görev aldıklarını kaydeden Vali Memiş, “Vatandaşlarımıza son derece nezaketli, incitmeden, kırmadan, ne kadar yorgun olursanız olun, ne kadar moraliniz bozuk olursa olsun vatandaşa hitabetiniz çok önemli. Benim Vali olarak davranışımdan daha önemli olan sizin davranışınız. Vatandaşların hafızasında sizin davranışlarınız devletin davranışı olarak hafızasında ölene kadar kalıyor. Buna lütfen dikkat edin” dedi.

Uygulama noktasının ardından 112 Acil Servis Merkezi ve İtfaiye çalışanlarını ziyaret eden Vali Memiş ve beraberindeki heyet daha sonra İl Jandarma Komutanlığına geçti.

Jandarma ziyaretinin ardından kent merkezinde esnaf ziyareti de yapan Vali Memiş Köprübaşı Polis Merkezi amirliğini ziyaret etti. Daha sonra Gümüşhane Devlet Hastanesi Acil Servisinde tedavi gören hastaları ziyaret eden Vali Memiş, Elmalı Caddesindeki polis uygulama noktasında görev yapan memurları ziyaret etti.

Buradan polis telsizi aracılığıyla kent merkezinde görev yapan tüm Emniyet güçlerine seslenen Vali Memiş, teşkilat mensuplarının yeni yılını kutladı, şehitler için Allah’tan rahmet diledi.

Vali Memiş ve beraberindeki heyet polis uygulama noktasındaki dev Gümüşhane yazısı altında hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra programlarını sonlandırdı.