Aile Yaşam Merkezi gönülleri kazanmaya devam ediyor

Aile Yaşam Merkezi gönülleri kazanmaya devam ediyor

Gümüşhane Belediyesi Aile Yaşam Merkezi, gerçekleştirdiği sosyal yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam ediyor.

Kent merkezinde yaşayan ihtiyaçlı ailelere, yaşlı ve kimsesiz kişilere, engelli vatandaşlara ve ailelerine ulaşan ekipler bu kişilere gıda, eşya, giyecek, yakacak ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için yardımda bulunuyor.
Geçtiğimiz Mayıs ayında hizmete açılan Aile Yaşam Merkezi bugüne kadar yaklaşık 200 aileye yardımda bulundu. 
Belediye Başkanı Ercan Çimen, yaptıkları çalışma ile ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "Şehrimize ve vatandaşlarımıza hizmet etmek bizim boynumuzun borcu. Gece gündüz demeden şehrimiz için koşuyor ve şehrimizi modern bir kent haline getirmek için çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalarımızın yanı sıra sosyal sorumluluk hizmetlerimiz kapsamında Aile Yaşam Merkezimiz ile şehrimizdeki yardıma muhtaç kişilere ulaşarak onların da ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Merkez çalışanlarımız ailelerin ihtiyaçlarını tespit ederek bu eksikliklere göre yardımda bulunuyor. Gıda, elbise, eşya, tekerlekli sandalye gibi gelen talepler oluyor ve bu taleplerin tümünü karşılamaya çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalar sonrası vatandaşlarımızın duasını alıyoruz. Onların dualarını almak bizlere güç veriyor" dedi.