Aile Yaşam Merkezi ekiplerinden emekli öğretmenlere ziyaret

Aile Yaşam Merkezi ekiplerinden emekli öğretmenlere ziyaret

Gümüşhane Belediyesi Aile Yaşam Merkezi ekipleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ailesini ve emekli öğretmenleri evlerinde ziyaret etti.

Kent merkezindeki yardıma muhtaç aileleri tespit ederek, her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan ekipler, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla emekli öğretmenleri evlerinde ziyaret etti.

Belediye Başkanı Ercan Çimen’in eşi Gülsen Çimen ve Aile Yaşam Merkezi ekipleri ilk olarak Tunceli’de şehit edilen şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ailesini ziyaret etti. Ekipler daha sonra emekli öğretmenler Süleyman Tutar, Kenan Odabaş, Mehmet Dağdeviren, İhsan Gür, İsmet Atalay, Şüheda Özden ve Nermin Daldaban’i ziyaret ederek, bir süre sohbet etti.

Belediye Başkanı Ercan Çimen, öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu ifade ederek, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Belediye bünyesindeki Aile Yaşar Merkezi’nin çalışmalarına devam ettiğini ifade eden Başkan Çimen, “Sosyal Belediyecilik kapsamındaki kurduğumuz Aile Yaşam Merkezi’miz çalışmalarına devam ediyor. Şehrimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her türlü yardımına koşmak için hayata geçirdiğimiz merkezimiz sosyal anlamda da çalışmalarına devam ediyor. Ekiplerimiz emekli öğretmenlerimizi evlerinde ziyaret ederek günlerini kutladı. Yoğun programlarımız nedeniyle biz bu ziyaretlere katılamadık. Bu vesileyle tekrar tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.