Başkan Çimen’den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Başkan Çimen’den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çimen, öğretmenlik mesleğinin çok kutsal bir meslek olduğunu belirterek, Şanlıurfa’da görev yaptığı sırada memleketi Gümüşhane’ye dönerken, Tunceli’de şehit edilen Necmettin Yılmaz’a bir kez daha Allah’tan rahmet dilediğini belirtti.

Öğretmenlik mesleğinin fedakarlık ve cefakarlık isteyen bir meslek olduğunu ifade eden Başkan Çimen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Öğretmenlik dünyanın en kutsal mesleklerindendir. Öğretmenlik mesleği, fedakarlık, cefakarlık, emek, sabır ve hoşgörü isteyen saygın mesleklerin başındadır. Öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır. Yarınlarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, Ülkemizi gelecekte yeni ufuklara taşıyacak olan çocuklarımızı her türlü bilgi ve beceri ile donatan kutsal bir mesleğin mensuplarıdır. Ülkelerin en önemli gücünü bilgili ve nitelikli insanlar oluşturmaktadır. Bu nitelikli insanları yetiştirmekte değerli öğretmenlerimizin en önemli görevlerindendir. Her zaman sevgi ve saygıyla andığımız değerli öğretmenlerimizin en büyük mutluluk ve onur kaynağı, yetiştirdikleri öğrencileridir. Öğretmenlerimizin çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştireceklerinden hiç şüphemiz yoktur. Bu duygularla, Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Başöğretmenlik" unvanının verildiği bu önemli günde, yurt içinde ve dışında görev yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün kutluyorum. Terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz başta şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.”