Belediye’den Nihat Hatipoğlu konferansı

Belediye’den Nihat Hatipoğlu konferansı

İlahiyatçı, yazar ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu, Gümüşhane Belediyesi tarafından düzenlenen konferansta vatandaşlar ile bir araya geldi.

Gümüşhane Üniversitesi’nin Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki Gümüşhanevi kampüsündeki 720 kişilik kongre merkezinde düzenlenen konferansa vatandaşlarımızın yogun ilgisi oldu.Şehrin en büyük salonunda birçok kişinin de ayakta izlemek zorunda kaldığı programda Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) kısa ömründe dünyanın haritasını değiştirdiğini, algıları değiştirdiğini, yıkılmaz tabuları yıktığını ama bütün bunları elindeki kılıcıyla değil sözleriyle, bakışlarıyla, konuşmasıyla yaptığını söyledi. Gençlere hitaben “Peygamberi çok sevmek lazım” diye konuşan Hatipoğlu, “İman ona sonsuz ve kayıtsız teslimiyeti gerektirir. Aklınızı ve imanınızı sadece 2 şeye teslim edin. Biri Allah’a ve Kur’an ikincisi Hz. Muhammed’e. Onun dışında hiç kimseye aklınızı vermeyin” dedi.

“Peygambersiz kalan bir Kur’an istismara müsaittir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta yaptığı bir konuşmaya atıfta bulunan Hatipoğlu, “Bana göre çok tarihi ve hayati bir konuşma yaptı. Bizim alanımızla ilgiliydi. Medeniyetler buluşmasında çok manidar konuşma yaptı. Dedi ki ‘Son zamanlarda bazı tipler çıktı. Bu tipler peygamberimizin sünnetini ve hadislerini inkar ediyorlar. Kendilerine hoca yaftası yakıştırılan bu adamlar neslimizi ifsam ediyorlar. Bizim buna tahammül etmemiz mümkün değildir’ Allah bir değil bin defa razı olsun. Aynı şeyleri söylüyoruz. Benim konuşmalarımın ana teması Resulullah’tır. İnadına Hz.Muhammed. Büyük bir proje var. Büyük Ortadoğu Projesinin din ayağında İbrahimi dinler hikayesi vardı. Kur’an bize yeter diyorlar. Bunu tartışan yok. Ama Kur’an bize yeter derken bu lafın altında ‘Muhammed’e gerek yok’ var. Resulullah’ın hadislerini savurmak, yere atmak anlamı var. Peygambersiz kalan bir Kur’an istismara müsaittir. Bu tiplerin ümmete vereceği hiçbirşey yok” dedi.


Hatipoğlu, ilahiyat öğrencileri başta olmak üzere salonu dolduran insanlara şu tavsiyelerde bulundu:
“Kibir insanı küçültür. Halkın içine girmeniz sizi yüceltir. Hepiniz meslek erbabı olacaksınız. Halkın içine girin. Sadece kürsünün adamı olmayın. Cemaatle kucaklaşın, karşı kaşıya değil bir araya gelin. Onların anlayacağı dille konuşun.” Programın sonunda AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş ve Belediye Başkanı Ercan Çimen tarafından Hatiopoğlu’na plaket takdim edildi.