Gümüşhane’de 15 Temmuz Kutlamaları Başladı

Gümüşhane’de 15 Temmuz Kutlamaları Başladı

Belediye Başkanı Ercan ÇİMEN’in daveti üzerine düzenlenen etkinlikler için memleketleri Gümüşhane'ye gelen 10 gazi, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını katılımcılara anlatarak duygu dolu anlar yaşattırdılar.

Gümüşhane'de düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinliklerine katılmak üzere memleketlerine gelen 10 gazi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbesi sırasında yaşadıklarını anlattı. Öğrenciler tarafından darbe girişimini konu alan tiyatro gösterisinin de sahnelenen, gazilere hediyeler verilen etkinliğe AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, il protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programa katılan diğer gaziler de o gece yaşadıklarını aktararak, duygu ve düşüncelerini paylaştı.

 Darbe girişiminde hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Parlak, şunları dile getirdi:

"5 tane kurşun, 28 tane şarapnel parçasıyla beni vurdular. 4 kez ameliyat oldum, bizi yıkamadılar. Bizim bayrağımız hala dalgalanıyor. Göğsümüzü gere gere diyoruz ki biz gaziyiz. Bu memleketin gazisiyiz. Bunlar bizi vurdukların zannediyorlar ama kendi kendilerini vurdular. Bu hainlere diyecek bir söz bulamıyorum. Bundan sonrası için de inanıyorum ki benim büyük devletim onların cezasını en doğru şekilde verecektir. Bundan zerre kadar kuşkum yok. İki bastona mahkum kaldık. Bazı arkadaşlarımızın hala sıkıntıları devam ediyor. Şunu herkes bilsin ki hiçbirimiz hiçbir şekilde bu olayların içine girdiğimiz için pişman değiliz."  Dedi.