Cadde ve sokakları gül kokusu sardı

Cadde ve sokakları gül kokusu sardı

Gümüşhane Belediyesi, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte şehir merkezinin daha güzel bir kokması için cadde ve sokaklara gül suyu serpmeye başladı.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipleri, Ramazan ayı ile birlikte çeşitli aralıklarla şehir merkezindeki cadde ve sokaklara gül suyu sıkıyor.

Belediye Başkanı Ercan Çimen, Ramazan ayının manevi iklimini şehirde yaşatma çalışmalarına kapsamında böyle farklı bir çalışma yaptıklarını ifade ederek, "Geçtiğimiz yıl başlatmış olduğumuz uygulama ile şehir merkezindeki cadde ve sokaklara gül suyu kokusu sıkıyoruz. Çalışmamıza Ramazan ayı boyunca devam edeceğiz. Bizim kültürümüzde gül, Peygamber efendimize duyulan muhabbetin sembolüdür. Peygamber efendimizin en sevdiği koku olan gül kokusunun bu mübarek günde şehrimizde kokmasını sağlamak ve aynı zamanda 11 ayın sultanı Ramazan ayını uğurlamak için böyle bir uygulama yaptık. Vatandaşlarımızdan da bu konuda çok güzel olumlu tepkiler aldık. Bu vesileyle bir kez daha tüm İslam aleminin ve hemşerilerimin mübarek Ramazan ayını kutluyorum" dedi.