Kardeş Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’ndan Başkan Çimen’e ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Gümüşhane’de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen tarafından Zigana Dağı’nda karşılanan Karaosmanoğlu, beraberinde AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Hakkı Gündüz ve AK Parti Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Karaca Mağarası ve Süleymaniye Mahallesi’ni gezdi. 

Başkan Karaosmanoğlu, daha sonra Çimen ve Gündüz ile birlikte Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın’ı makamında ziyaret ederek, bir süre sohbet etti. 

Çimen’i de makamında ziyaret eden Karaosmanoğlu, burada yaptığı konuşmada, ulaşımın şehirler için çok önemli olduğunu belirterek, “Bugün Gümüşhane ilimizi ziyaret için geldik. Devletin yapmış olduğu yatırımlar yönüyle Trabzon-Erzurum yolunun bölünmüş yol olarak yapılması Gümüşhane için bir talih. Çünkü ulaşım yerleşim yerleri için çok önemlidir. Şehirlerin ulaşımı insan vücudundaki ana damarlar gibidir. Ulaşım sağlıklı değilse, şehirler gelişmez. Bu yol ne nedenle büyük bir şanstır” dedi. 

Karaosmanoğlu, Gümüşhane Belediyesi’nin önemli hizmetlere imza atacağını kaydederek, “İnşallah önümüzdeki yıllarda Gümüşhane belediyesi önemli hizmetlere imza atacaktır. Harşit Çayı’nın temiz tutulması bu ile hayat verecektir. İnsanların hayatlarını kolaylaştıracak güzel yaşam merkezlerinin yapılacağına inanıyorum. Belediye başkanımızın inançlı çalışmaları sonucunda Gümüşhane’nin b ir noktada ruhu değişecektir. Burası güzel bir şehir haline gelecektir. Burada bulunanlar veya dışarıdan gelenler farklı bir güzellikle karşılaşacaklar. İnsanın her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağı bir şehir olmasıyla buranın daha da canlanacağına inanıyorum. Bu da yönetim ile olur.  Kararlı yönetimlerle olur. Bu dönemde çok daha kalıcı hizmetlerin yapılacağına inanıyorum. Bu konuda bizlere düşen en ise onu da yapmaya hazırız” diye konuştu. 

Gümüşhane Belediyesi’ni Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak kardeş belediye şetçiklerini belirten Karaosmanoğlu¸ şöyle devam etti:

“Gümüşhane Belediyesi ile işbirliği içerisinde olacağız. Güzel gelişmeler olacaktır. Ben buradaki enerjinin çok fazla olduğunu gördüm. Sanki tünelin ucundaki ışığı görür gibiyim. Bir 5 yıl sonra burada çok daha farklı çalışmaların yapıldığını hep beraber göreceğiz. İnşallah 2023’e geldiğimiz zaman Gümüşhane’miz ismine, havasına, insanlarına yakışır çok daha güzel, temiz bir çevre, sağlıklı bir altyapı bir şehir haline gelecektir.” 

Belediye Başkanı Çimen de, Karaosmanoğlu’nun ziyaretinden memnuniyet duyduğunu kaydederek, “Gümüşhane’mize hizmet etme heyecanı bizde en üst noktada. Gümüşhane’nin çehresini değiştireceğiz. İlk etapta altyapıya yöneldik. İnşallah 2018 yılına kadar Gümüşhane’de hiçbir altyapı sorunu kalmayacak. Bu şehir bizden hizmet bekliyor. Bizde kollarımızı sıvadık ve hizmet için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalara başladık. Sayın başkanımızın ziyareti bizi mutlu etti. Kendilerine ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederim” dedi.

Karaosmanoğlu ve Çimen ziyaretlerin anısına çeşitli hediyeler verdi.