Fırınlara Ramazan Denetimi

Fırınlara Ramazan Denetimi

Gümüşhane Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı nedeniyle fırınlara yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

Kentteki fırınları denetleyen ekipler, üretim yapılan mekanların hijyen koşulları, çalışanların sağlık portör muayene cüzdanları, ekmeğin gramajları, hijyen belgeleri, personel temizliği ve üretim makinelerinin sağlık koşullarına uygunluğunu kontrol etti.

Zabıta Müdürü Mustafa Ceylan, vatandaşların sağlığının her şeyden  önce geldiğini belirterek, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle denetimlerini sıklaştırdıklarını kaydetti.

Ceylan, amaçlarının kentte gıda üretimi yapan işletmelerin hijyen koşullarına uygun şartlarda üretim yapmasını sağlamak olduğunu belirterek, "Vatandaşlarımızın en temel gıda maddesi olan ekmeğin üretimi sırasında esnafımızın gerekli hijyen koşullarına özen göstermesi ve kurallara uygun üretim yapılması için denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Eksiklik tespit ettiğimiz işyerlerine uyarıda bulunduk. Bulduğumuz yanlışlar karşısında işyerlerine 10 günlük süre veriyoruz. Eğer bu süre içerisinde eksikliler tamamlanmamışsa iş yerine mutlaka cezai işlem uyguluyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın sağlıklı gıdalarla beslenmesini sağlamak" dedi.