Fatih parkı genişletiliyor

Fatih parkı genişletiliyor

Gümüşhane Belediyesi, kent merkezinde uzun yıllardan beri hizmet veren Fatih Parkında genişletme çalışmalarına başladı.

Yaklaşık 2 kat alana sahip olacak parktaki çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Ercan Çimen, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başkan Çimen, Fatih Parkı Projesi’nin alt yapı ve mimarisinin hazırlandığını kaydederek, "Projeye başladı. 1 ay içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Daha önce çay ocağı kafeteryaları ve lavaboları parkın üst tarafındaydı. Yeni hazırladığımız projemizle bunları parkın altına aldık. Fatih Parkı kamelya ve oturma yerleri şehrimizin insanlarının oturup nefes alabileceği bir yer olacak. En kıza zaman bitirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Projeye Ankara’nın Yenimahalle İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Aras’ın destek verdiğini belirten Başkan Çimen, "Yenimahalle İlçe Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile Başkan Yardımcısı Erhan Aras’ teşekkür ediyorum. Yeni Mahalle Belediyesi projeye maddi katkı sağladı. Dolmuş durağı ve Köprübaşı Polis Merkezi için özel alanlar yapılacak. Proje kapsamında restorasyon çalışmaları devam eden tarihi Köprübaşı köprüsüne de yaya yolu yapılacak. Pakın içirişinde yürüyüş yerleri olacak. Gümüşhane’mize kısa zamanda güzel bir sosyal mekân kazandırmış olacağız" dedi.

Başkan Çimen, Fatih Parkı’nın orta refüje doğru büyültülerek sınırlarının genişletileceğini belirterek, "Yol istikameti tek yön olduğu için trafik akışını engelleyecek herhangi bir olumsuzluğa yol açılmadan yol düzenlemesi yapılacak.  Projede alt katın terasına oturma alanları seyir terasları yapılmakta. Yeşil alanların ve oturma alanlarının artırılmasını planlıyoruz" diye konuştu.

Parka farklı 4 noktadan ana giriş verileceğini anlatan Başkan Çimen, “Karakol binasının önünde araç girişi ve 3 araçlık cep otopark yapılacak. Mevcutta bulunan ahşap durak yeri yeniden değerlendirilerek, daha uygun bir bölgede yer alacak” ifadeleri kullandı.