Gümüşhane Belediyesi Gümüş Dans Topluluğu gösteri sunacak

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen'in talimatıyla kurulan Gümüşhane Belediyesi Gümüş Dans Topluluğu da gösteri sunacak.

21. Uluslararası Gümüşhane Kuşburnu-Pestil Kültür ve Turizm Festivali etkinlikleri kapsamında Kıbrıs, Giresun, Trabzon, Gaziantep ve Elazığ’dan gelecek olan halk oyunları ekiplerinin yanı sıra gösteri sunacak olan Gümüşhane Belediyesi Gümüş Dans Topluluğu, tüm hazırlıklarını tamamladı. 

Belediye Başkanı Çimen, yaklaşık 2 aydır çalışmalarını sürdüren ekibin hazır hale geldiğini belirterek, “Gümüşhane Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kendi halk oyunları ekibimizi kurduk. Halk oyunları antrenörü Adem Dal’ın eğitmenliğini yaptığı ve yaklaşık 2 aylık dönem sonunda, 3 gruptan oluşan halk oyunları ekibimiz tamamen hazır hale geldi. Kursta, Gümüşhane’ye ait halk oyunlarının yanı sıra yedi bölgenin oyunları da öğretildi. Oluşturduğumuz profesyonel halk oyunları ekiplerimizle şehrimizdeki festivaller ve programlar başta olmak üzere, il dışı ve yurt dışındaki programlara ve yarışmalara katılmayı planlıyoruz” dedi.