Başkan Çimen, 'referandum'u konuştu

Başkan Çimen, 'referandum'u konuştu

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, AK Parti Gümüşhane Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Teşkilatları ile toplantı düzenledi.

Belediye hizmet binasında gönül sohbeti programına AK Kadın Kolları Başkanı Şükriye Karabulut Orhan, Gençlik Kolları Başkanı Hamdi Özer ve teşkilat üyeleri katıldı.

Burada konuşan Başkan Çimen, 16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasının çok önemli olduğunu ifade ederek, "Bu referandum milletimizin, memleketimizin, devletimizin en önemli tarihi kararlarından biridir. Geceyi gündüze katacağız ve güçlü Türkiye için çalışacağız. Bu sistem Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin geleceğidir. Geleceğimize hep birlikte sahip çıkacağız" dedi.

Başkan Çimen,  referandumda ülkemizin istikrar, istiklal ve istikbali için 16 Nisan tarihine kadar çalmadık kapı bırakmayacaklarını kaydederek, "Ülkemizin şu anda istikrarlı bir gidişatı var. Bu istikrarın yanında istiklal ve istikbalimiz için evet diyeceğiz. Bu yeni sistem ülkemiz için kaçınılmaz ve şarttır. Ülkemizin daha hızlı kalkınması, daha çok büyümesi için, gelecek nesillerimizin çok daha refah içinde yaşaması için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ihtiyaç duyulmaktadır. Kararımız bet, oyumuz evet" diye konuştu.