Başkan Çimen'den 18 Mart mesajı

Başkan Çimen'den 18 Mart mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Çimen, 102 yıl önce Çanakkale'de yazılan destanı ve o destanın tüm kahramanlarını minnetle yad ettiğini kaydederek,

"Çanakkale, bin yıllık tarihimizin her anına damga vuran istiklal ve istikbalimiz konusundaki kararlılığımızın bir kez daha teyit edildiği yerdir.  Çanakkale Zaferi, aynı zamanda  milletimizin birlik ve beraberlik içinde, vatan ve millet sevgisiyle yazdığı bir kahramanlık destanıdır. O dönemdeki tüm imkansızlıklara rağmen milletimiz, bağımsızlığı, onuru ve vatanı uğruna hiç bir fedakarlıktan çekinmedi. ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten ecdadımızdan miras aldığımız vatan sevgisi, günümüzde ve gelecekte, aynı şuur ve sadakatle sahip çıkılacağının da güvencesidir. Aynı şuurla yine milletimiz, hiçbir fedakarlıktan çekinmeden vatanı için 15 Temmuz darbe girişimine karşı durarak vatanına sahip çıktı. Bu sebeple Çanakkale Zaferi’ni sadece geçmişimize ait bir başarı olarak değil, bugün güçlü bir şekilde sürdürmekte olduğumuz medeniyet yürüyüşümüzün de en önemli ilham kaynaklarından birisidir. Bizler, şehitlerimizden miras kalan bu mukaddes emaneti asla yere düşürmeyecek, çok daha da yükseklere taşıyacağız. Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum."