Gümrükçüoğlu'ndan Başkan Çimen'e ziyaret

Gümrükçüoğlu'ndan Başkan Çimen'e ziyaret

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen'i ziyaret etti.

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen toplantısı için Gümüşhane'ye gelen Gümrükçüoğlu, beraberinde Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz ile Başkan Çimen'i makamında ziyaret etti.

Burada Başkan Çimen'den çalışmaları hakkında bilgi alan Gümrükçüoğlu, "Gördük ki İpek yolundaki en önemli kavşak noktalarından birisi olan Gümüşhane’de Belediye Başkanımız Ercan Çimen çok iyi bir biçimde planlayıp düzenlediği çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

Özellikle çevre yolunun Gümüşhane’nin içiyle bağlantılarını 5 noktaya taşınmasıyla şehrin önemli şekilde nefes almasının temin edildiğini belirten ve bu noktada Belediye Başkanı Ercan Çimen’i tebrik eden Gümrükçüoğlu, "Aynı zamanda dere ıslahı çalışmasını DSİ ile yürütürken yanlarına yürüyüş yolunu koyduğunu, dar alanlı engebeli arazisi olan Gümüşhane’de pazaryerini yenilerken bile hiç ihmal etmeyeceği en önemli hususları da yerine koyduğunu görmüş olmak Gümüşhane halkı adına bizi de çok sevindirdi. İleriyi görerek hareket ettiğini gördüğümüz başkanımızın kısa sürede gerek Gümüşhane Üniversitesinin gelişmesinde gerekse de trafik düzenlemesinde aldığı mesafe Belediyecilik adına tebrike şayan. Kendisinin bu çalışmalarını Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğindeki Belediye Başkanı arkadaşları olarak ekibiyle birlikte yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Gümüşhane’nin çehresinin değişmiş olduğunu görmek güzel bir duygu. Kendisinin farkını biz gördük. Eminiz ki Gümüşhane halkı da görüyor. Gümüşhane’nin kendi evladının gecesini gündüzüne katarak şehrine hizmet etmesini hepimiz takdir ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Ercan Çimen ise, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen üyelerini Gümüşhane’de ağırlamaktan şeref duyduğunu belirterek, "Burası Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi hazretlerinin memleketi. Allah’a hamd ediyorum böyle güzel hizmetleri hayata geçiriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Belediye olarak büyük yatırımlar yaptıklarını anlatan Çimen, "Yaptığımız yatırımlar çok büyük ama 15 Temmuz’da yaptığımız yatırım onların en değerlisi ve en önemlisi. Bugün bunları belki konuşamıyor olabilirdik. Belki sizleri burada ağırlayamayacaktık. Bu hizmetlerimizin hepsi yarım kalacaktı" ifadelerine yer verdi.