GÜMÜŞHANE TAKIMINA SAHİP ÇIKIYOR

GÜMÜŞHANE TAKIMINA SAHİP ÇIKIYOR

Gümüşhane'de seyircisiz maç için hatıra bileti basıldı

Spor Toto 2.lig, Kırmızı grupta şampiyonluk mücadelesi veren Gümüşhanespor taraftarları, takıma verilen 5 maç seyircisiz oynama ve 38 bin TL'lik para cezası için hatıra bileti uygulaması başlattı.

TFF 2. Lig Kırmızı Grupta 1 maç eksiği bulunan ve 49 puanla lider durumda bulunan temsilcimiz Gümüşhanespor, PFDK'nın verdiği 5 maç seyircisiz oynama cezası ve 38 bin TL’lik para cezası nedeniyle ligin 24'üncü haftasında kendi evinde seyircisiz oynayacağı Hatayspor maçı için hatıra bilet satışı uygulaması başlattı.

Geçtiğimiz hafta kendi evinde Ankaragücü'nü ağırlayan Gümüşhanespor'un, maç esnasında ve sonrasında çıkan olaylardan dolayı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından haksız yere 5 maç seyircisiz oynama cezası almasının ardından taraftarlar harekete geçerek bir ilke imza attılar. 

Takımlarını maddi yönden desteklemek isteyen Gümüşhanespor taraftarları, klüp yönetimine seyircisiz maç için hatıra biletleri bastırmak istediklerini söylediler. Yönetimin teklife sıcak bakmasıyla harekete geçen taraftarlar, önümüzdeki hafta seyircisiz oynanacak olan Gümüşhanespor Hatayspor maçı için binlerce hatıra bileti bastırarak sosyal medya üzerinden bilet satışına başladılar.

Sosyal medya üzerinden #GümüşhaneTakımınaSahipÇıkıyor' hastagıyla da destek bulan Hatıra bilet kampanyası kapsamında, Gümüşhanesporlu taraftarlar, kulübünün banka hesap ve IBANN numaralarını da vererek klübe maddi destek için hatıra bilet satışı gerçekleştiriyorlar.

Ayrıca  Hatıra biletleri , Atatürk caddesi'ndeki Ziraat Bankası karşısında bulunan Dizayn Yaşam Evleri bürosundan da 10 TL'den satışa çıkarılırken Gümüşhanespor'a gönül veren taraftarlar  takımlarına destek olmak için biletleri ilk günden almaya başladı.

TARAFTARLAR TAKIMA DESTEK OLMAK İÇİN BİLETLERİ ALMAYA BAŞLADI. 
Daha fazla bilet almak için biribiriyle yarışan çok sayıda Gümüşhanesporlu sporseverler, herzaman takımlarının yanında olmaya devam edeceklerini söyleyerek "Dağları tribün, seni şampiyon yapacağız!" sloganıyla bastırılan "Aşk-ı Gümüş Biletlerinden" alıyor.

Yetkililer, maç gününe kadar satışın süreceğini söylerken, biletlerin ilgiden dolayı erkenden tükenebileceğini aktardılar.

Gümüşhanespor Taraftarları, az da olsa Gümüşhanespor'a destek olmak için bu yöntemi kullandıklarını vurgulayarak, "Geçen hafta Pazar günü hiç istenmeyen olaylardan dolayı sahamız kapandı. Sahada yaşanan olaylarla verilen ceza paralel değildi. Bu mana da buradan futbol federasyonunu ve raporu tutan temsilci başta olmak üzere yetkilileri şiddetle kınıyoruz." ifadelerini kullanarak, Türkiye Futbol Federasyonu'na tepkilerini dile getirdiler.

#GÜMÜŞHANE TAKIMINA SAHİP ÇIKIYOR" kampanyasına Gümüşhanespor'a gönül vermiş herkesimden sporseverlerin katılacağını ifade eden kırmızı beyazlı taraftarlar,
"Bu, yangına su taşıyan karınca misali. Belki bu yangını ufak meblağlarla söndüremeyiz ama herkesin bunun bilincine varması için böyle bir etkinlik başlattık. Biz taraftarlar olarak binlerce bilet alacak gücümüz olmayabilir ama biz bunu şehre yaymaya çalışıyoruz. Özellikle İşadamları, odalar ve Belediyelerin şehre destek olması lazım. 

Gümüşhanespor Gümüşhane'nin 1 numaralı markası, Şehrimizin de artık biraz titreyip gerekeni yapması lazım" dediler.