AVM için sanayi esnafıyla toplantı düzenledi

AVM için sanayi esnafıyla toplantı düzenledi

Gümüşhane Belediyesi tarafından mevcut otogar yerinde yapılacak olan AVM için Bağlarbaşı sanayi sitesinde bulunan esnafla toplantı düzenlendi.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş ve Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane Küçük Sanayi Sitesi’ne ziyarette ederek, burada esnafla toplantı düzenledi.

Toplantıya Vali Memiş ve Belediye Başkanı Çimen’in yanı sıra Sanayi Sitesi Başkanı Orhan Kullukçu ile Gümüşhane Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yusuf Kullukçu ve esnaflar katıldı.

Burada konuşan Vali Memiş, Gümüşhane Belediyesi’nin şehre kazandırmak istediği çok güzel projelerinin olduğunu kaydederek, “Bunlardan bir tanesi de otogara yapılacak olan alışveriş merkezidir. Ancak bazı projeler kentin dinamiklerinin işbirliği içerisinde olmasıyla hayata geçebiliyor. AVM projesi gibi kentin büyük projeleri bu kentin yöneticileri, siyasileri, sivil toplum kuruluşları, iş adamları ve esnaflarının istişareleri ile başarıya ulaşır” dedi.

Gümüşhane Belediyesi’nin 17 Şubat tarihinde alışveriş merkezinin ihalesini yapacağını belirten Vali Memiş, “Böylece oradaki otogarı bir yere taşıyacağız. Belediye Başkanımız istişare ediyor. Otogarın üstündeki esnafı da sizlerin uygun görmesi halinde burada konuşlandıracağız. Onların orada ayrıca durması çok da uygun değil. AVM’ler de ne varsa bizim AVM’de de olacak. 4 tane sinema salonu, mağazaları ve dükkânlarıyla kentimize seviye atlatacak. Gümüşhane’de biz bize yeteriz dersiniz ama 20 bin üniversite öğrencimiz var. Bu gençler, sosyal alanların olmayışından dolayı sürekli şikâyetçiler. Ayrıca bu tür sosyal alanlar olmazsa kentimize nitelikli kamu görevlisi gelmez. Gelen de gitmek ister. Burası sizin memleketiniz, çok güzel bir coğrafya ama diğer insanların da rahat etmesini sağlamanız gerekiyor. Bunun için biz AVM’ye başlıyoruz. Yapıldığında sizler de keyif alacaksınız” diye konuştu.

Bu konuda Belediyenin bir önerisi olduğunu da vurgulayan Vali Memiş, “Sizler de uygun görürseniz, ‘evet’ derseniz, ben de Belediye’ye yardımcı olacağım ve küçük sanayiyi buraya nakledeceğiz. İleriki zaman içerisinde belki de bu sanayiyi de daha iyi bir yere nakledeceğiz. Bir AVM bizim için ne kadar önemliyse sanayi sitesi de o derece önemlidir. Burada bir üretim, bir emek var. İstihdama yaptığınız katkı var. Kentin yaşamına verdiğiniz çok önemli bir değer var. Onun için her zaman sizlerin yanınızdayız” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Çimen de, sanayi esnafının her zaman yanlarında olduğunu kaydetti.

Toplantıda daha sonra sanayi sitesi esnafının öneri ve talepleri dinlenerek, görüş alışverişinde bulunuldu.