Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli Gümüşhane’de

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, karayolu ile Gümüşhane’ye geldi.

Giresun’un Alucra ilçesine gidişi sırasında Gümüşhane’de bir süre dinlenen Bakan Canikli’yi, kent merkezindeki Fatih Parkı önünde Vali Yücel Yavuz, AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Kemalettin Aydın ve Feramuz Üstün ile Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar ve diğer ilgililer karşıladı. 

Burada Vali Yavuz ve diğer ilgililer ile bir süre sohbet eden Bakan Canikli’ye Belediye Başkanı Çimen çeşitli hediyeler verdi. 

Bakan Canikli daha sonra Gümüşhane’de ayrıldı. 

Belediye Başkanı Çimen, Bakan Canikli’nin ziyareti ile ilgili gazetecilere yaptığı konuşmada, Bakan Canikli’nin Gümüşhane’yi tekrar ziyaret edeceğini belirtti. 

Başkan Çimen, Bakan Canikli’ye şehrin sorunları hakkında bilgi verdiklerini kaydederek, “Sayın bakanımız şehrimizi daha sonra tekrar ziyarete gelecekler. Sayın bakanımıza ziyareti sırasında 15 yıl muhalefet belediyesi olan Gümüşhane’de yerel manada şehrimizin sorunların çok olduğundan bahsettik. Bu sorunların başında su, altyapı, gecekondu, konut ve trafik sorunundan bahsettik. Bu sorunların çözümü noktasında kendilerinden destek beklediğimiz ilettik. Kendileri de bize her türlü desteği vereceklerini belirttiler. Sayın bakanımıza ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.