Başkan Çimen'den yeni yıl mesajı

Başkan Çimen'den yeni yıl mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, yeni yıl nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Çimen, 2016 yılında Türkiye'de çok önemli gelişmelerin yaşandığını belirterek, "Yeni ümitler ve heyecanlar eşliğinde 2017'ye giriyoruz.  Yeni yılın, aziz milletimiz başta olmak üzere, tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Yeni yılın, öncekilerden çok daha bereketli, huzurlu, sağlık ve afiyet içinde geçmesini dileyen Başkan Çimen, "Geride bıraktığımız 2016 yılı içerisinde Gümüşhane'mizde birçok yatırımımızı hayata geçirdik. Gümüşhane’mizi daha yaşanır, daha çağdaş bir kent hale getirme hedefimizde önemli mesafe kat ettik. Modern pazaryeri, gençlik parkı, yeni mezbahane, kanalizasyon hattı, muhtar ve taziye evleri, kent park ve hayvan barınağı ve bunlar gibi birçok projemizin başlangıcını verdik ve tamamladık. 528 toplu konut ve bazı projelerimizin de ihalelerini gerçekleştirdik. Yeni yılda da hizmetlerimiz Allah'ın izni ile artarak devam edecektir. Milletimize en iyi şekilde hizmet etmek için yola çıktık ve vatandaşlarımızın desteğiyle bunu başaracağız. Hedeflerimize ulaşmak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de çok çalışacağız. Her geçen yıl Gümüşhane'mizde farkı projelerimizin startını vermiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2017 yılı, göreve gelişimizin ardından geride bıraktığımız 2014, 2015 ve 2016 yılından önemli bir yıl olacak. Bu yıl da vatandaşlarımızın daha modern kentte yaşamalarını sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Başkan Çimen, 2016 yılı içerisinde Türkiye'de de önemli gelişmelerin yaşandığını kaydederek, "2016 yılında ülkemiz FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı. 15 Temmuz gecesi 248 vatandaşımız şehit, 2 bin 193 vatandaşımız da gazi oldu. Ancak Türk milleti bağımsızlığına sahip çıktı. Hain darbe girişimi vatandaşlarımızın güçlü duruşu ile engellendi. Yıl içinde yaşanan sıkıntıları, acı hadiseleri, elim kazaları, millet olmanın verdiği güçle ve dirayetle, hep birlikte aştık. Yine ülkemizde teröre rağmen Yavuz Sultan Selim köprüsü, Osmangazi köprüsü, Avrasya tüneli gibi  çok büyük projeler de hizmete girdi. Ülkemizde birlik ve beraberlik olduğu sürece üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir engel kalmayacak ve Ülkemiz hak ettiği konuma gelecektir. Bu duygularla bir kez daha 2017 yılının tüm insanlık için barış, huzur, sağlık, mutluluk, kardeşlik ve refah içinde yaşayacağı bir yıl olmasını temenni ediyor, aziz milletimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.