Karla mücadele çalışması

Karla mücadele çalışması

Gümüşhane Belediyesi kentteki son günlerde etkisini gösteren kar yağışıyla birlikte başlattığı karla mücadele çalışmalarına devam ediyor.

Kentte kar yağışıyla birlikte tuzlama ve temizlik çalışmalarına başlayan ekipler, vatandaşların kar yağışından olumsuz yönde etkilenmemesi için özellikle ana arterler ve kaldırımları temizledi.

Belediye Başkanı Ercan Çimen, şehirde devam eden kar yağışına rağmen temizlik çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, "Kar yağışı sonrası tüm cadde, mahalle ve ara sokaklarda temizleme çalışması başlattık. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için kar temizleme çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.  Ekiplerimiz, buzlanmalara karşı tuz ve temizlik çalışmalarına da devam ediyor. Özverili çalışmalarından ötürü karla mücadelede görev alan tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Ekiplerin gece 04.00 sularında şehrin dört bir yanında karla mücadele çalışması gerçekleştirdiğini kaydeden Başkan Çimen, "Tüm cadde, mahalle ve ara sokaklarda temizleme çalışması başlattık. Şuan kapalı durumda olan yolumuz yok. Kaldırımlarımız temizlendi. Karla mücadele çalışmalarımızı 8 iş makinesi ve 60 kişilik ekiple sürdürüyoruz" diye konuştu.