Başkan Çimen'den Gaziler Günü mesajı

Başkan Çimen'den Gaziler Günü mesajı

Başkan Çimen'den Gaziler Günü mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Çimen, aziz milletimizin, tarihin her döneminde tüm zorluklara karşı, birlik ve beraberlik içerisinde göğüs gerdiğini ve gazilik mertebesine ulaşan kahramanların her zaman gurur kaynağı olduğunu belirtti.

Gazilerin ülkenin onur kaynağı olduğunu ifade eden Başkan Çimen, mesajında şunları kaydetti:

"Üzerinde yaşadığımız coğrafya şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiş, gerektiğinde canını vermekten çekinmeden milletimizin daima büyük zaferlere ulaşmasını sağlamıştır. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru ve güvenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır."

Başkan Çimen, 15 Temmuz darbe girişiminde milletin aynı ruh ile hareket ettiğini belirterek, "15 Temmuz hain darbe girişiminde de görüldüğü gibi milletimiz, istiklal ve istikbali için hiç çekinmeden canlarını feda etmişlerdir. Birlik ve beraberlik örneği sergileyen aziz milletimizden çok sayıda kahraman, gazilik mertebesine yükselmiştir. Bizler şehitlerimizin, gazilerimizin mirasını layıkıyla gelecek nesillere aktarmak için var gücümüzle çalışacağız. Bu duygularla Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'e 'Gazilik' unvanı ile 'Mareşal' Rütbesinin verilişinin yıl dönümünü ve '19 Eylül Gaziler Günü'nü kutluyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.