Demokrasi Nöbeti Uğur Işılak’la sona erdi

Demokrasi Nöbeti Uğur Işılak’la sona erdi

Demokrasi Nöbeti Uğur Işılak’la sona erdi

Gümüşhane’de 15 Temmuz’da FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından başlayan Demokrasi Nöbeti uygulaması 27.gününde Uğur Işılak konseri ile sona erdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlayan ve yine onun çağrısıyla son bulan Demokrasi Nöbeti uygulaması Atatürk Caddesi Belediye Başkanı binası önünde gerçekleştirildi.

Günlerdir trafiğe kapatılan caddede kurulan dev ekran ve platform üzerinde gerçekleştirilen etkinlik her zaman olduğu gibi saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile başladı.

Programda konuşan Gümüşhane Valisi Okay Memiş, 15 Temmuz’dan beri Gümüşhanelilerin kendilerini hiç yalnız bırakmadığını belirterek başta organizasyonu sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren Belediye Başkanı Ercan Çimen olmak üzere emeği geçen herkese, tüm katılımcılara teşekkür etti. Darbe girişiminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, gazilere de acil şifalar dileyen Vali Memiş, “Sizlere hizmet etmekten büyük bir gurur ve onur duyuyorum. Bir aya yakın bir süredir burada hiçkimsenin burnu kanamadan çok güzel organizasyonlara imza attık. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın inşallah” dedi.

Halka hizmet etmeye devam edeceklerini kaydeden Vali Memiş, “Normale döneceğiz. Hedeflerimiz var.  Tüm köylerimizin yollarını asfaltlamak istiyoruz. Merkezi ve yerel yönetimlerin tüm unsurlarıyla Gümüşhane’ye kısa sürede büyük hizmetler yapmak istiyoruz. Sizlerin de desteğiyle somut, elle tutulur hizmetler yapmak istiyoruz” diye konuştu.

FETÖ terör örgütüyle hep birlikte mücadele edeceklerini dile getiren Vali Memiş, “Bu mücadeleyi beraber gerçekleştireceğiz. FETÖ unsurlarını Gümüşhane’nin her tarafından söküp atacağız inşallah. Suça bulaşmamış insanlara haksızlık yapmak istemiyoruz. Bu bizim birinci derecedeki önceliğimiz” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Ercan Çimen ise Türkiye’nin 2. İstiklal Zaferini kazandığı 15 Temmuz tarihinden sonra Gümüşhaneliler olarak gerçekleştirdiklerini ‘Demokrasiye sahip çıkma’ programlarının sona erdiğini hatırlattı.

15 Temmuz tarihinin Fetullahçı/Paralel terör yapılanması için bir yok oluşun başlangıcı, Türkiye için ise bir yeniden şahlanışın miladı olduğunu ifade eden Başkan Çimen, “27 dündür demokrasimize, vatanımıza, cumhuriyetimize, bağımsızlığımıza, bayrağımıza gösterdiğiniz sevgi ve bağlılık ve Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gösterdiğiniz sadakat ve vefadan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Hainler kendilerine Amerika’da, Pensilvanya’da yer, yurt, vatan bulabilir ama bizim Türkiye’den, Anadolu’dan başka yerimiz, yurdumuz yok” diye konuşan Çimen, “Bu vatan bizim. Bizim başka yerimiz yurdumuz yok. Onun için hangi ahval ve şartlarda olursa olsun biz her zaman canımızı vatanımıza fedaya hazırız” dedi.

Dünya tarihinde benzeri görülmeyen FETÖ terör örgütünün en kısa zamanda Türkiye’den silinip temizlenmesi için devletin her çalışmayı kılı kırk yararak yaptığına vurgu yapan Çimen,