'Vatan Sağolsun'

'Vatan Sağolsun'

'Vatan Sağolsun'

Gümüşhane Belediyesi tarafından FETÖ’nün darbe girişiminin ardından her akşam düzenlenen demokrasi nöbetleri kapsamında 'Vatan Sağolsun’ isimli programı düzenlendi.

Atatürk Caddesi’nde düzenlenen programa Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Jandarma Alay Komutanı Cezayir Danışan, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı, Kur’an tilaveti ve yapılan duaların ardından sanatçı Orhan Kılıç, kahramanlık türküleri seslendirdi.

Programda konuşan Belediye Başkanı Ercan Çimen, hafta sonu yeni Kapıda yapılan olan mitinge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli katılacağını hatırlatarak, “Bizde Gümüşhane’de tüm siyasi partilerin temsilcileri, TSK’lar ve vatandaşlarımızın katılımıyla final yapacağız. Gümüşhane Belediye Meclisi olarak Zafer Meydanının ismini 15 Temmuz Zafer Meydanı olması yönünde karar aldık.  Bağlarbaşı Mahallesi’nde yapacak olduğumuz parkın ismini de 15 Temmuz Şehitleri Parkı ismini vereceğiz. Yarın akşam Maliye Bakanımız Naci Ağbal Gümüşhane’ye gelecek. Türkiye Cumhuriyetini ilk maliye bakanı hemşerimiz Hasan Fehmi Ataç’ın konağında ve demokrasi nöbetimizde şimdiki Maliye Bakanımız Naci Ağbal’ı ağırlayacağız” dedi.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş ise, Demokrasi nöbetine devam ettiklerini belirterek, “Türk milleti olarak ne kadar gurur duysak azdır. Özellikle Gümüşhane olarak ne kadar gurur duysak azdır. Sayın Cumhurbaşkanımız milletimizi halkımızı demokrasiye sahip çıkma davetinden sonra hepimizi ayaktayız nöbetteyiz. Türkiye’de 237 şehidimiz var. Bunların arasında Gümüşhaneli hemşerilerimizde var. Ben bu hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Demokrasi nöbetinde Bakanımız Naci Ağbal yarın aramızda alacak. Herkesi buraya davet ediyorum” diye konuştu. 

Vali Memiş ve protokol üyelerinin ses sanatçısı Orhan Kılıç’a hediye takdim etmesinin ardından alandan bulunan vatandaşlar demokrasi nöbeti tutmaya devam etti.