Otopark hizmete açıldı

Otopark hizmete açıldı

Otopark hizmete açıldı

 

 

Gümüşhane Belediyesi tarafından yapımı devam eden Gençlik Parkı inşaatı kapsamında yapılan otopark hizmete açıldı.

Belediye Başkanı Ercan Çimen, eski Atatürk Stadyumunda yapımı devam eden Gençlik Parkı projesi çerçevesinde yapımını tamamladıkları 400 araçlık otoparkı geçici olarak ücretsiz halkın hizmetine açtıklarını kaydetti.

Başkan Çimen, yapımı tamamlanan otoparkın kentteki otopark sorununu büyük oranda çözeceğini belirterek, "Yapım çalışmalarına 19 Mayıs 2015 tarihinde başladığımız Gençlik Parkı projemiz kapsamındaki otoparkımızı hamdolsun hizmete açtık. Otoparkımız geçici olarak ücretsiz hizmet verecek. Daha sonra uygun bir fiyatla burayı ücretlendireceğiz. Otoparkımızı hizmete açmamızın ardından kent içindeki otokar uygulamasını son vereceğiz. Kent içinde de tek taraflı olmak üzere parkomat sistemini Belediye olarak devreye sokacağız" dedi.

Gençlik Parkı projesi kapsamında yapılacak olan sosyal alanların ihalesinin de yapıldığını kaydeden Başkan Çimen, "Burada yapacak olduğumuz sosyal alanlarımızı ihale ettik. İhalemiz sonuçlandı. Yüklenici firmaya yer teslimi yaptık. Önümüzdeki hafta çalışmaya başlayacaklar. Burada oluşturacağımız alanlar ile vatandaşlarımız her türlü etkinliğini burada yapabilecek. Ayrıca buradan Karşıyaka’da yapacak olduğumuz Tabiat Parkı’na ulaşım sağlanması için bir teleferikte yapılacak" diye konuştu.

Başkan Çimen, iki yıllık görev süreleri içerisinde kente 400 araçlık otopark kazandırdıklarını ifade ederek, "Allah'ın izni ile milletimize verdiğimiz sözlerimizi tek tek yerine getiriyoruz. 2 yıllık görev süremizde 400 araçlık otoparkı hizmete açtık. Her projemizin al katında mutlaka otopark bulunuyor" ifadelerini kullandı.