Başkan Çimen'den 23 Nisan mesajı

Başkan Çimen'den 23 Nisan mesajı

Başkan Çimen'den 23 Nisan mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Başkan Çimen, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 96. kuruluş yıl dönümünü, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığını belirtti.

23 Nisan tarihinin Türkiye tarihinde çok önemli bir gün olduğunu kaydeden Başkan Çimen, "23 Nisan 1920, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılış tarihi değil, aynı zamanda demokrasimizin ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür. 23 Nisan 1920’de Ankara’da toplanan Büyük Millet Meclisi, İstiklal Savaşı’nı yürütüp zaferle sonuçlandırdı. 23 Nisan ile birlikte milletimiz, siyasi rejimin asli ve tayin edici aktörü haline geldi" dedi.

Başkan Çimen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Aziz milletimizin temsilcilerinin, ortak bir gaye etrafında Meclis çatısı altında birleştiği 23 Nisan 1920, istiklal mücadelesinde zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda en önemli dönüm noktasıdır. Milli iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi, 96 yıldır ilk günkü heyecan ve coşkuyla başta çocuklar ve gençler olmak üzere tüm vatandaşlarımızı barış ve refaha kavuşturmak, onlara daha parlak bir gelecek hazırlamak için büyük kararlılıkla çalışmaktadır. Dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek bayram olan bu günde kalplerindeki masumiyeti gözlerindeki ışıkla bugünümüzü ve yarınımızı aydınlatan çocuklarımızın sağlıklı bir aile ve toplum yapısı içinde büyümelerini temenni ediyorum. Tüm dünya çocuklarının “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı kutluyorum."