Başkan Çimen'den Kutlu Doğum Haftası mesajı

Başkan Çimen'den Kutlu Doğum Haftası mesajı

Başkan Çimen'den Kutlu Doğum Haftası mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Çimen, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammet'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümünün kutlandığı Kutlu Doğum Haftası'nı idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Peygamber efendimizin bütün insanlığa kucak açan bir barış ve sevgi öğretisinin taşıyıcısı olduğunu,  doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla gösterdiğini kaydeden Başkan Çimen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa barış, sevgi, kardeşlik, adalet, şefkat ve huzur aşılamanın yolu Peygamberimizin izinde, birlikte ve kardeşçe yaşamanın erdemini, bereketini ve ahlakını gönüllere nakşetmekten geçmektedir. İnsanlık tarihin en buhranlı günlerinin yaşandığı bu süreçte Peygamberimizin evrensel ve çağlar üstü mesajına duyulan ihtiyaç daha da artmıştır. Şiddet, nefret, terör ve bencilliğin küreselleştiği, adalet içinde kardeşçe paylaşma, barış içinde bir arada yaşama özlemlerinin her zamankinden daha fazla öne çıktığı günümüzde, Peygamber efendimizi doğru anlamak büyük önem taşımaktadır. Bizlere düşen, her sözü ve davranışı insanlığın ufkunu açan Peygamberimizi, içimizde ve çevremizde yeniden anlamak ve O’nun bize kazandırdığı, kardeşlik, sevgi, dostluk, güven, samimiyet, tevazu, hoşgörü, sadakat, vefa, haklının yanında yer alma, hak ve doğru olanı temsil etme gibi değerlere hayatımızda işlerlik kazandırmaktır. Bu düşüncelerle Peygamber Efendimizin kutlu doğumunun miladi 1445’nci yıldönümünün, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum."