Belediye Meclisi Nisan ayı toplantıları başladı

Belediye Meclisi Nisan ayı toplantıları başladı

Belediye Meclisi Nisan ayı toplantıları başladı

Gümüşhane Belediye Meclisi Nisan ayı toplantıları başladı.

Belediye Başkanı Ercan Çimen başkanlığında Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda, komisyon üyeliği seçimleri yapıldı.

Toplantıda ilk olarak Denetim Komisyonu raporu okunarak, meclis üyelerine bilgi verildi.  Daha sonra Encümen, Meclis Başkan Vekili, katip üyelik, imar, plan ve bütçe komisyonu, tarihi kentler birliği, Bayburt-Gümüşhane Katı Atık ve İşletme Birliği ve Doğu Anadolu Belediyeler birliği üyelikleri seçimi yapıldı.

Gizli oy ile yapılan Encümen üyeliklerine AK Parti Belediye Meclis Üyeleri İsmet Çakmak, Teyyar Demirel ve Cengiz Atalay seçildi.

Meclis 1. Başkanvekilliğine AK Parti Belediye Meclis Üyesi İsmet Çakmak, ikinci başkan vekilliğine ise Teyyar Demirel seçildi. Katip üyeliklerine ise, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Şükriye Karabulut Orhan ve Arzu Varan seçildi.

Açık oylama usulü ile yapılan seçimlerde ise, imar komisyonu üyeliğine AK Parti Belediye Meclis Üyeleri İsmet Çakmak, Yusuf Demir ve Şükriye Karabulut Orhan ile MHP Belediye Meclis Üyeleri Bekir Öztürk ve Abdullah Çimen oy birliği ile seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Şükriye Karabulut Orhan, Arzu Varan ve Metin Şeker ile MHP Belediye Meclis Üyeleri Nedim Yalçın ve Şükrü İlhan oy birliği ile seçildi.

Tarihi Kentler Birliği Üyeliğine AK Parti Belediye Meclis Üyesi Cengiz Atalay, yedek üyeliğe ise, MHP Belediye Meclis Üyesi Bekir Öztürk oy birliği ile seçildi.

Bayburt-Gümüşhane Katı Atık ve İşletme Birliği'ne AK Parti Belediye Meclis Üyesi Yusuf Demir ve MHP Belediye Meclis Üyesi Nedim Yalçın oy birliği ile seçildi.

Yedek üyeliğe ise, AK Parti Belediye Meclis Üyesi İsmet Çakmak ve <MHP Belediye Meclis Üyesi Abdullah Çimen oy birliği ile seçildi.

Doğu Anadolu Belediyeler birliği üyeliklerine ise, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Osman Yılmaz ve MHP Belediye Meclis Üyesi Şükrü İlhan oy birliği ile seçildi.

Encümen, meclis başkan vekilliği, katip üyelik için MHP Belediye Meclis Üyeleri aday olmadı.