Başkan Çimen; İlimizin kalkınması için insanımızdaki girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmak zorundayız

Başkan Çimen; İlimizin kalkınması için insanımızdaki girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmak zorundayız

Başkan Çimen; İlimizin kalkınması için insanımızdaki girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmak zorundayız

Gümüşhane Belediyesi ve İş-Kur İl Müdürlüğnün ortak düzenlediği kursu ziyaret eden belediye başkanı Ercan Çimen, kursiyerlere yaptığı konuşmada, “İlimizin kalkınması için insanımızdaki girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmak zorundayız” dedi.

ilk etabına 25 kursiyerin katıldığı ve Bayburt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Şenol Kılıçaslan’ın eğitim verdiği girişimcilik kursu belediye toplantı salonunda başladı. Şuana kadar 70 kişinin müracaat ettiği ve Saat 9.00-16.00 arası 9 iş günü sürecek kurs, başvuru sayısına göre etaplar halinde devam ettirilecek.

Kursun ilk gününde Belediye Başkanı Ercan Çimen beraberinde Başkan Yardımcıları Yusuf Erdem ve Kubilay Bozalan, İş-Kur İl Müdür Yardımcısı Hasan Güler ve şube Müdürü Yahya Demir ile kursiyerleri ziyaret ederek başarılar diledi.

Bu kursları vatandaşlara sunmanın önemine değinen Başkan Çimen " İlimizin kalkınması için insanımızdaki girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmak zorundayız. Hükümetimizin 1 Kasım’dan sonra uyguladığı bir program var. Bu programı belediyemizde hayata geçirmenin mutluluğunu duymaktayız. Burada öğreneceğiniz şeyler çok önemli ama bunun yanında böyle bir belgenin alınması devletimizin hükümetimizin böyle imkanlar sunması çok güzel. Bu kurslar sayesinde il ve ülke ekonomisine katkıda bulunacaksınız. Yeni işletmeler açarak istihdam artıracaksınız. Buradan alacağınız belge ile hibe destekler ve faizsiz krediler alma imkanı bulacaksınız. Biz belediye olarak yeni girişimcilere elimizden ne geliyorsa yardımcı olacağız. İnşallah bu kurs şehrimize, ülkemize ve sizlere hayırlı uğurlu olur" dedi .

Gümüşhane İş Kur Müdür Yardımcısı Hasan Güler Girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması, sürdürülebilir işletmelerin kurulması ve KOSGEB desteklerinin daha verimli kullanılması için düzenlenen girişimcilik eğitimlerinin Belediye ile ortaklaşa yapılan bu proje ile hayata geçirildiğini belirterek imkan sağladığı için belediye başkanı Ercan Çimen'e teşekkür etti.