Başkan Çimen'den Erbakan ve 28 Şubat açıklaması

Başkan Çimen'den Erbakan ve 28 Şubat açıklaması

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 54. Hükümet Başbakanı, Milli Görüş lideri Prof. Dr.  Necmettin Erbakan'ın vefat yıldönümü ve 28 Şubat postmodern darbesi ile ilgili açıklama yaptı.

Başkan Çimen, ömrünü milletine adamış Erbakan’ın vefatının 5’inci yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Erbakan'ın çok partili siyasi hayatımızın en önemli aktörlerinden biri olarak tarihteki yerini aldığını kaydetti.

Erbakan'ı rahmet ve minnetle andıklarını belirten Başkan Çimen, "Türk siyasetinin en önemli simalarından biri olan Necmettin Erbakan, bilgisi, birikimi, kişiliği, tecrübesi, ilkeleri, mücadele azmi ve unutulmaz hizmetleri ile halkımızın sevgisini ve takdirini kazanmış, örnek bir liderdi. Türkiye'ye çok önemli hizmetler kazandırmış, Türk siyasetinde kendisine mümtaz bir yer edinmiş bir siyasetçi ve ilim adamıydı. Şahsıyla, mücadelesiyle, davasıyla, ilkeleriyle olduğu kadar bir insan olarak, bir hoca olarak, bir lider olarak da genç nesillere güzel bir örnek teşkil etti. Necmettin Erbakan'ı aramızdan ayrılışının sene-i devriyesinde hürmet ve hasretle anıyor, kendisine Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Başkan Çimen, 28 Şubat postmodern darbesinin 19. yılına girdiğini belirterek, darbenin tarihte kara bir leke olarak kaldığını belirtti.

28 Şubat 1997'de yapılan darbenin sadece siyaseti hedef alan bir darbe girişimi olmadığını ifade eden Başkan Çimen, "28 Şubat postmodern darbesi her zaman vatandaşımıza, memurlara, iş dünyasına, öğrencilere yapılan zulümle hatırlanacak. 28 Şubat, millet iradesine karşı yapılmış siyasi tarihimizin kara bir lekesidir. Allah'a hamdolsun ki, 28 Şubat’ın izleri bir daha geri dönmemek üzere silinmiştir" ifadelerine yer verdi.