Kurtuluş töreni programı belli oldu

Kurtuluş töreni programı belli oldu

Kurtuluş töreni programı belli oldu

Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Gümüşhane Valiliği ve Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan etkinlikler, Hükümet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması ile başlayacak. Çelenklerin sunulmasının ardından Atatürk ve ebediyete intikal eden aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak. Anıt önündeki tören, Belediye Başkanı Ercan Çimen’in Anıt Şeref defterine günün anlam ve önemine ilişkin yazdıklarının okunması ile sona erecek.

Buradaki törenin ardından Zafer Meydanı alanında da kurutuluş töreni düzenlenecek. Törenin ardından aynı yerde kurtuluş yemeği verilecek. Daha sonra merkez Kemaliye Camisi’nde akşam namazına müteakip şehitler için mevlit okunacak.

Kutlama törenleri, akşam saat 19.00'da Zafer Meydanı'nda İl Jandarma Komutanlığı işbirliğinde 'Kurtuluş ve Şehitlere Saygı Yürüyüşü' ile sona erecek. Fener alayı ile gerçekleştirilecek olan yürüyüş, mehter takımı eşliğinde Zafer Meydanı, Hasanbey Caddesi, Cumhuriyet Caddesi güzergahında devam ederek Belediye önünde sona erecek.