Gazetecilere 'Gönül Sohbeti' etkinliği

Gazetecilere 'Gönül Sohbeti' etkinliği

Gümüşhane Belediyesi, sosyal etkinlikler kapsamında düzenlediği ‘Gönül Sohbetleri’ etkinliğinde bu hafta gazetecileri konuk etti.

Gümüşhane Belediyesi, sosyal etkinlikler kapsamında düzenlediği ‘Gönül Sohbetleri’ etkinliğinde bu hafta gazetecileri konuk etti. 
Belediye Binasının 5.katında bulunan lokalde gerçekleştirilen ve normalde Cuma akşamları düzenlenen etkinlik, bu kez Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kentte görev yapan gazeteciler için düzenlendi.
Gazete sahipleri, köşe yazarları ve muhabirlerin katıldığı programda doğum günü 10 Ocak tarihi olan Belediye Başkanı Ercan Çimen’e de sürpriz doğum günü pastası kesildi. Başkan Çimen, pastasını şehrin duayen gazetecilerinden İbrahim Özdemir’le birlikte kesti.

MUHABİR MAKİNESİNİ DEĞİL, SAZINI KONUŞTURDU
Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı etkinlikte mahalli sanatçılar Selçuk Çelik, Nedim Saraç ve Burak Üzüm’den oluşan müzik grubu tarafından türküler seslendirilirken, Gümüşkoza Gazetesi muhabirlerinden Oğuzhan Bayır da sazı ve türküleriyle geceye renk katan isimlerden birisi oldu.

“ÇOK ANLAMLI BİR PROGRAM OLDU”
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü’nün il dışında olması nedeniyle yönetim kurulu üyelerinin katıldığı programda konuşan şehrin en kıdemli gazetecilerinden İbrahim Özdemir, ‘Gönül Sohbetleri’ etkinliğine ilk kez katıldığını belirterek, “Sizlerle birlikte olmak çok güzel. Gönül sohbetlerine ilk kez katılıyorum. Çok anlamlı bir program oldu. Hem çalışan gazeteciler günü hem de sizin doğum gününüzü bir arada kutladık. Gümüşhane’de eskiden yapılan herfene gecelerine benzer bir sohbet oldu. Çok teşekkür ediyorum” dedi.
Belediye Başkanı Ercan Çimen ise her hafta farklı gruplar için 'Gönül Sohbetleri' adı altındaki müzik eğlence programı düzenlemeye başladıklarını belirterek, Belediye olarak sosyal etkinliklere bir farklılık getirmek istediklerini söyledi ve davetlerine icabet eden gazetecilere teşekkür etti.
Çimen, “Milletçe birlik, beraberlik, güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiamızın önderliğinde hepimizin en önemli görevidir. Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı, toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyorum. Gazetecilerimizin başarısına zemin hazırlamak, şimdiye kadar olduğu gibi daima bizim önceliklerimizden olacaktır. Bütün basın çalışanlarına huzurlu, mutlu ve başarılı bir meslek hayatı diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.
Yöresel yiyeceklerin ikram edildiği gece halay ve horonların oynanması ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.