Belediye'ye dev bütçe

Belediye'ye dev bütçe

Belediye'ye dev bütçe

Gümüşhane Belediye Meclisi'nin devam eden Aralık ayı toplantısında Gümüşhane Belediyesinin 2016 yılı bütçesi kabul edildi.

Belediye Başkanı Ercan Çimen'in başkanlığında Belediye Meclis Toplantı salonunda devam eden Aralık ayı toplantısında Belediye'nin 2016 bütçesi görüşüldü.

Toplantıda, 19 ayrı birim için yapılan oylamaların tümü oy birliği ile kabul edilirken, Belediye'nin 2016 bütçesi 63 milyon 600 bin lira olarak oy birliği ile kabul edildi.

Başkan Çimen, Gümüşhane Belediyesi tarihinde ilk kez bütçenin bu kadar yüksek bir tutardan oluştuğunu ifade ederek, "Bütçemizin gelir ve gider dengesini en iyi şekilde kullanacağız. 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılı içerisinde de birçok projemizi hayata geçireceğiz. Bütçemizi yaklaşık yüzde 45 artırdık. Bu Belediyemizde bir ilk oluyor. İnşallah bütçemizdeki kalemlerimizi dolduracağız. Önümüzde bir hedef koyduk ve bu hedefimize ulaşmak için gece gündüz demeden koşacağız" dedi.

Başkan Çimen, 2016 yılı bütçesinden en yüksek payı Fen İşleri Müdürlüğü'nün aldığını belirterek, "Fen İşleri Müdürlüğümüzün bütçesini 19 milyon 442 bin 933 lira olarak belirledik. Şehrimiz için önemli hizmetlere imza atmaya devam edeceğiz. Bütçemizin oluşmasında yoğun mesai harcayan Belediye Meclis üyelerimize ve birim müdürlerimize teşekkür ediyorum. 2016 yılı bütçemiz şehrimize hayırlı olsun" diye konuştu.

Belediyenin 2015 yılı bütçesi 44 milyon 200 bin lira olarak kabul edilmişti.