Başkan Çimen,den Öğretmenler Günü Mesajı

Başkan Çimen,den Öğretmenler Günü Mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, öğretmenlerin gönüllerde müstesna bir yere sahip olduğunu belirtti.

Başkan Çimen, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, Anaokulundan başlayıp, hayata atılıncaya kadar, sabırla, metanetle, büyük bir özveriyle insan yetiştiren fedakar ve cefakar öğretmenlere şükran dileklerini ilettiğini belirtti.

Her öğretmenin değerli olduğunu kaydeden Başkan Çimen, "Öğretmenlerimizi baş tacı ediyor, emeklerini takdirle karşılıyoruz.Öğretmenlerimiz bizim kültürümüzde anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteber sayılmaktadırlar. Bizler, Hz. Ali'nin 'Bana bir harf öğretenin kölesi olurum.' dediği gibi bize bir harf dahi öğreten herkesin karşısında saygıyla eğiliriz. Yurdumuzun en ücra köşelerinde, her iklimde, her coğrafyada, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle idame ettiren öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layıktır. öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz. Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır.İnanıyorum ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkemizin geleceği çok daha aydınlık olacaktır" dedi.

Başkan Çimen, sonsuz sevgi ve sabırla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlayan öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladığını belirterek, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında başöğretmen sıfatını alması vesilesiyle, 1981 yılından bu yana her yıl kutladığımız bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum" ifadelerine yer verdi.